۰ نفر
۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۶
غذا و تغذیه> چربي‌های اضافي؛ مشكلي هميشگي و آزار‌دهنده براي گروه قابل توجهي از مردم، مردمي‌كه روز به روز تحركشان كمتر، رژيم غذايي شان ناسالم تر و وزنشان بيشتر مي‌شود. در چنين شرايطي همه به دنبال امتحان راه‌های مختلف هستند تا بلكه قدري از چربي‌های بدنشان را كم كنند، غافل از اينكه ساده ترين و موثرترين شيوه كاهش اين چربي‌های بد شكل تغيير در سيستم سوخت و ساز بدن است كه به وسيله اضافه كردن چند خوراكي ساده به سبد غذايي محقق مي‌شود. اگر شما هم جزو افرادي هستيد كه وجود چربي‌های اضافي آزارتان مي‌دهد با هفت خوراكي ارزان و چربي سوز آشنا شويد:

 زنجبيل
يكي از تركيبات اصلي زنجبيل كپسايسين است، ماده‌ای كه نه تنها اشتها را كاهش مي‌دهد بلكه به هضم عذا هم كمك مي‌كند و سوخت و ساز بدن را هم افزايش مي‌دهد. كافي است برشي از اين گياه دارويي آرام بخش را به چاي و كيك اضافه كنيد و از خواص بي‌نظير آن بهره مند شويد.


بادام
كالري پايين بادام نقش موثري در كاهش وزن بازي مي‌كند، تحقيقات انجام شده روي اين مغز جادويي نشان داده است: چربي تك­سيرنشده موجود در بادام علاوه بر اينكه ميزان انسولين خون را تنظيم مي‌كند، موجب افزايش احساس سيري نیز مي‌شود و بدين وسيله حجم غذاي مصرفي را در طول روز كاهش مي‌دهد.


آووكادو
اگرچه اين ميوه سبز خامه‌ای سرشار از چربي است؛ ولي نمي‌توان از فيبر، ويتامين‌ها و مواد معدني موجود در آن چشم پوشي كرد. مهم تر از همه اين موارد، بيشتر كالري‌های موجود در آووكادو از دسته چربي‌های تك­سيرنشده هستند كه به ميزان سوخت و ساز بدن كمك قابل توجهي مي‌كنند.


روغن زيتون
خوردن روغن براي كاهش وزن؟ شايد قدري و دور از ذهن به نظر برسد؛ اما چربي‌های تك­سيرنشده­اي مانند روغن زيتون مي‌توانند در سوزاندن كالري‌های بدن نقش داشته باشند. البته شما در شرايطي شاهد تأثيرات مثبت اين خوراكي‌ها خواهيد بود كه مصرف ديگر انواع چربي مثل كره و خامه را كاهش دهيد و روغن زيتون را به مقداري مشخص استفاده كنيد.


فلفل‌هاي تند
انواع فلفل‌های تند مثل: فلفل قرمز و هندي كه غذاي شما را تندتر مي‌كند سوخت و ساز بدن شما را افزايش مي‌دهد. تحقيقات نشان داده‌اند: اضافه كردن قدري از اين فلفل‌ها به غذا تا سه ساعت پس از اتمام آن وعده موجب افزايش 25 درصدي سوخت و ساز بدن مي‌شود.


سير
بوي بد آن را به پاي خواص بي‌شمارش بگذاريد. سير نه تنها سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهد بلكه ميزان لپيد موجود در خون را هم كنترل مي‌كند. البته اين به معناي استفاده بدون حد از سير نيست، شما مي‌توانيد هر روز مقداري محدودي سير به غذايتان اضافه كنيد و به سوختن چربي‌های اضافي اميد بيشتري داشته باشيد.


بروكلي
بروكلي حاوي دو ماده مغذي حياتي است؛ كلسيم و ويتامين C. دو ماده‌ای كه به‌شدت ميزان سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهند و سلامت غده تيروئيد شما را تضمين مي‌كنند. با خوردن بروكلي هم استخوان هايي سالم خواهید داشت و هم اندامي‌متناسب و بدون چربي.

منبع:شفاآنلاین
کد خبر cf2378f2c28942fbb944f900bf87aeb0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =