مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: بالندگی صنایع ما باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری انقلاب روز به روز افزونتر شود.


با ابراز خوشحالی از اینکه  در حال حاضر کشور ما صادرکننده بسیاری از فراورده های غذایی به کشورهای مختلف است اظهار داشت: این رخداد قبل از هر مسئله اقتصادی، بازرگانی و صنعتی بیان کننده رشد علمی و تکنولوژیکی کشور می باشد.

دکتر  بهروز جنت با اشاره به بحران سیاسی ای که بین روسیه و ترکیه در یکی دو ماه گذشته ایجاد شد تصریح کرد: جایگاه بین المللی کشور در این حوزه فراورده های غذایی به حدی ملموس است که حتی در برخی تعاملات کلان سیاسی نقشی  تعیین کننده دارد وقتی کشور روسیه،  ترکیه را مورد تحریم محصولات غذایی  قرار می دهد  و روسیه فی الحال ایران را جایگزین این مراوردات اقتصادی می نماید  با تکیه بر توانمندی و کیفیت محصولات ما است که قدرتش را به رخ  رقیب می کشد.

 وی همچنین با تاکید بر اینکه توانمندیهای کشور در حوزه فراورده های غذایی موجب موباهات است گفت: کشورهای دنیا به صرف اینکه کشور ما تولید کننده یک سری مواد خام است به ما اعتماد نکرده وبه سمت ما نمی آیند قطعا کیفیت محصولات صنایع ایران مورد وثوق مراکز علمی و آزمایشگاهی آنها می باشد که  ایران را جایگزین شرکای قبلی خود نموده اند.

دکتر جنت همچنین اضافه کرد: در حال حاضر عموم نیازهای کشور به دست توانمند متخصصان داخلی تهیه می شود و معدود واردات فراورده های غذایی هم  صرفا از جنبه تزئینی مورد مصرف قرار می گیرند.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: تنوع محصولات غذایی قبل و بعد از انقلاب به هیچوجه قابل قیاس نیست زیرا غالب جامعه روستانشین ما  اکنون به شهرها آمده اند و محصولات غذایی مورد نیازی که عموما بصورت سنتی و خانگی تهیه می شد با تغییری که در شیوه زندگی بوجود آمده دیگر پاسخگوی نیازها نبود پس بدیهی است که به تبع رشد چشمگیر فراورده های  غذایی مورد نیاز جامعه،ارگانهای نظارتی نیز باید رشد می کردند تا از منظر نظارتی هم بتواند پاسخگو باشد.

وی در پایان  یادآور شد:  بالندگی صنایع ما باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری انقلاب روز به روز افزونتر شود به صورتی که علاوه بر تامین در حد اعلی نیازهای کشوربه توسعه صادراتی ای منجر شود که تا قبل از این نظیر نداشته باشد.

منبع:ifdona
کد خبر d0d2452444b54a3dbcf9b1d9160dc333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =