مواد غذایی> سالمی از توقف خرید تضمینی مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش جزئی قیمت مرغ تا رسیدن بازار به تعادل خرید تضمینی متوقف است.

علیرضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان‌تهران  با اشاره به اینکه توزیع تخم‌مرغ کماکان ادامه دارد، اظهار کرد: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن تخم مرغ با نرخ مصوب در میادین و اصناف معرفی شده توزیع می‌شود.

عرضه روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ در میادین

او با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ نداریم، افزود: در مواقعی کالا در بازار دچار کمبود می‌شود که در ویترین مغازه‌ها و فروشگاه کالا نباشد، اما هم اکنون به میزان کافی تخم مرغ در مغازه‌ها موجود است.

سالمی از توقف خرید تضمینی مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش جزئی قیمت مرغ، خرید تضمینی متوقف شده است تا بازار به تعادل برسد و در صورت مازاد مجدد، خرید تضمینی آغاز می‌شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع نهاده نداریم، بیان کرد: در حال حاضر نهاده به میزان کافی در سامانه بازارگاه توزیع می‌شود و هیچ واحد تولیدی نیست که نهاده طلبکار باشد.

او درباره اینکه مرغداران به تخصیص نهاده تا سن ۴۰ روزگی اعتراضاتی دارند، بیان کرد: با توجه به آنکه بیشتر از ۴۰ روزگی ضریب تبدیل مصرف دان افزایش می‌یابد، از این رو نظر کارشناسان بر دوره پرورش ۴۰ روزه و حداکثر ۴۲ روزه است که مرغ ۱.۲۰۰ تا ۱.۸۰۰ گرم تولید می‌شود.

این مقام مسئول در پایان‌ با بیان اینکه بهترین زمان برای نگهداری مرغ گوشتی ۴۰ تا ۴۲ روزگی است، تصریح کرد: بنابر نظر کارشناسان بهترین دوره پرورش سن ۴۰ تا ۴۲ روزگی است که تعداد تلفات طیور کم است، به همین خاطر فرهنگ سازی برای مصرف مرغ سایز باید صورت گیرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
کد خبر d63d2a4b52a941aebe9c54f0e96d324c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =