مواد غذایی> رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه ممنوعیت صادرات تخم مرغ موقتی است، گفت: فعالیت سامانه بازارگاه کاملاً اتوماتیک و از دستی خارج شده است.

ناصر نبی پور با اشاره به ممنوعیت صادرات تخم مرغ برای تنظیم بازار داخلی، گفت: حدود یک هفته است که برای صادرات تخم مرغ مجوز داده نمی‌شود و این باعث می‌شود ما مشتری‌های خود را در کشورهای هدف از دست بدهیم.

وی اضافه کرد: البته به اعتقاد بنده این ممنوعیت موقتی است و به احتمال قوی از هفته آینده با اعمال تعرفه ٢٥٠٠ تومانی برای صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ، ممنوعیت آن لغو می‌شود.

نبی پور با اشاره به وضعیت مطلوب صادرات در سالجاری افزود: از تیرماه به دلیل فشارهای وارد شده صادرات دچار نوساناتی شد اما به طور کلی بین ٤٥ تا ٤٦ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: اگر مسئولان اجازه دهند صادرات انجام شود امسال تا ١٠٠ هزار تن هم می‌توانیم تخم مرغ صادر کنیم که این رقم خوبی است.

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین نرخ مصوب ١٢ هزارتومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری گفت: هم اکنون میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ١٢ تا ١٣ هزار تومان است و طی هفته‌های گذشته دولت فشار زیادی به تولیدکنندگان آورد تا قیمت را کاهش دهند و اگر قیمت بالاتر باشد تولیدکننده جریمه می‌شود و این به نوعی سرکوب قیمت است.

وی همچنین با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بازارگاه کاملاً اتوماتیک و از حالت دستی خارج شده است، افزود: مقداری زمان لازم است تا ایرادات این سامانه اتوماتیک نیز کاملاً رفع شود و بعد از آن دیگر مشکلی در این حوزه وجود نخواهد داشت. هم اکنون نیز به دلیل این ایرادات برخی تولیدکنندگان هنوز تعیین سهمیه نشده و نتوانستند نهاده دریافت کنند که ما در حال پیگیری این مساله هستیم و برای فردا نیز با حضور در وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

منبع:مهر
کد خبر dcb0d19ac0c54c76ac0d2aef084c6735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =