کشاورزی> معاون وزیر جهاد کشاورزی از خرید تضمینی حدود هشت میلیون تنی گندم خبر داد و گفت: باقیمانده مطالبات هزار میلیارد تومانی گندم‌کاران تا پایان فصل برداشت پرداخت می شود.

علی قنبری - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی - اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون هفت میلیون و 950 هزار تن به ارزش 9250 میلیارد تومان از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.

وی افزود: تا کنون 8250 میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران تامین و به حساب آن ها واریز شده و تا پایان فصل برداشت این محصول مابقی مطالبات هزار میلیارد تومانی آن ها نیز پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: هفته گذشته هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان از طریق تعهدات بانک های پاسارگاد و پارسیان پرداخت شد و مابقی این مطالبات نیز از طریق همین بانک ها و اعتبارات شرکت بازرگانی دولتی تامین و به حساب گندم کاران واریز می شود.

قنبری گفت: وضعیت تولید گندم از نظر کیفی بسیار مناسب بوده است و میزان تولید این محصول از نظر کمی نیز نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: امسال بیش از 11 میلیون تن گندم در کشور تولید شد که حدود سه میلیون تن آن از سوی کشاورزان به صورت خود مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: در سال جاری حدود 1082 مرکز خرید گندم در کشور فعال بود که اکثر این مراکز با توجه به اتمام فرایند برداشت و خرید تضمینی گندم در حال تسویه حساب کشاورزان هستند.

قنبری عنوان کرد: خرید تضمینی گندم در استان های گرمسیری به اتمام رسیده است و در استان های سردسیری مانند چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کردستان، آذربایجان، لرستان و غیره همچنان ادامه دارد.

منبع:ایسنا
کد خبر ddb9d5fc83fa4d9e91de208a715f1e93

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =