معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: مشکلات تولیدکنندگان و فعالان صنایع غذایی و برندهای معروف مواد غذایی با توجه به شرایط کشور روز سه شنبه نهم مردادماه در نشستی مشترک با حضور وزیر کشور  در ساختمان وزارت کشور بررسی می شود. 
بابک دین پرست افزود: این نشست به همت وزارت کشور و با حضور 100 برند برتر تولید کننده مواد غذایی کشور و معاونان 10 وزارتخانه و دستگاه های مرتبط با موضوع و پاسخگو در این حوزه برگزار می شود.
وی مهم ترین هدف از برگزاری این نشست مشورتی - اجرایی را احصا دقیق موانع و مشکلات این گروه از فعالان اقتصادی و فراهم کردن اجماع کامل در سطح دستگاه های دولتی برای حمایت مستمر و موثر از تولیدکنندگان مواد غذایی و رفع دغدغه های فعالان این حوزه مهم و اثر گذار برای ادامه و توسعه فعالیت های تولیدی عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور تاکید کرد: در این نشست مشترک تلاش می شود تا موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی مواد غذایی درشرایط حساس کنونی، بررسی و حل و فصل شود، چرا که تامین موادغذایی سالم با کیفیت و با قیمت مناسب با تکیه برمحصولات تولید داخلی یکی از اولویت های مهم در کشور است.
دین پرست همچنین اظهار داشت: گزارش جمع بندی و مصوبات این نشست به صورت دقیق و کامل به همراه پیشنهادهای لازم برای رییس جمهوری و سایر مقامات کشور ارسال و تا حصول نتایج مورد نظر پیگیری می شود.
وی یادآور شد: نشست مشترک بخش دولتی با فعالان بخش های مختلف اصناف از برنامه های ادواری حوزه معاونت اقتصادی وزارت کشور است.
معاون وزیر کشور همچنین گفت: با موافقت عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، نشست مشترک بعدی با حضور فعالان و تولید کنندگان لوازم خانگی در آینده نزدیک برگزار می شود.
کد خبر e7e65d9d5f4c4e8eab1577dee061bff6

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فريدون ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
    0 0
    روز شما بخير چلسات بى مورد و بى نتيجه واقعا صد برند برترصنايع غذائى در اين جلسه حضور داشتند ؟ وزير كشور محترم چه مطلبى داشتند كه بگويند ! در نهايت وزارت كشور قرار است چه وعده و همكارى با صنايع داشته باشد ؟ ايا ايجاد تسهيلات از نظر بيمه و تهيه مواد اوليه ميكند؟ ايا تسهيلات بانكى فراهم ميكند ؟ قرار است بدهى بانكى شركتها را استمهال با يكسال تنفس بكند ؟ يا قرار است نيروى انتظامى در اختيار شركتها بگذارد كه اگر حقوق كارگران عقب بيفتد از اعتصاب جلوگيرى خواهد كرد؟ در نهايت سوابق نشان ميدهد كه برندهاى برتر در شرايط اينچنينى براحتى كليم خود را از اب بيرون ميكشند و اين شركتهاى كوچك و متوسط هستند كه صدمه سنگين ميخورند هفده هجده سال قبل كه وزارت صنايع اقدام به راه اندازى انجمنهاى صنعتى نمود با اين هدف كه بتدريج بخشى از وظائف وزارت به اين انجمنها واگذار شود و بعبارتى بعنوان مشاور وزارت باشند ولى متاسف هستيم كه بخصوص از اغاز دوره رياست جمهورى جناب روحانى تاكنون كمترين توجه به اين انجمنها شده كه نمونه ان اين جلسه است !! سلامت باشين