رئیس‌جمهور با تسلیت سالگرد شهادت حضرت امام رضا(ع) گفت: در تاریخ اسلام پس از هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه که تمدن اسلامی را با سیره نبوی پایه‌گذاری کرد، هیچ هجرتی مهم‌تر از هجرت امام رضا(ع) از مدینه به توس نیست که سیره و نهضت رضوی را رقم زد.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه "هجرت گسترده امام‌زادگان عظیم‌الشأن از حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت معصومه(س) تا دیگر امام‌زادگان به نقاط مختلف کشورمان از پیوست‌های سفر امام هشتم به ایران بود"، گفت: مجموعه این هجرت و حضور امام رضا(ع) تمدنی را برای منطقه رقم زد که جلوه‌های آن همچنان زنده است.

دستور رئیسی برای تدوین سازوکارهای احیای جهاد سازندگی در 20 روز
رئیس‌جمهور به دانشگاه تهران می‌رود

رئیس‌جمهور گفت: محوری‌ترین نکته در سیره و فرهنگ رضوی، تأکید بر ولایت است که آن را عمود خیمه جامعه توصیف می‌کند، و از طرفی، شخصیت ایشان، الگوی دشمن‌شناسی و مبارزه با دشمن است.

رئیسی با ابراز اینکه توجه حقیقی به مردم و به‌ویژه نیازمندان دیگر نکته مهم در زندگی و سیره حضرت امام علی‌بن موسی الرضا(ع) است، گفت: می‌خواهم از این نکته استفاده کنم و از اعضای دولت و همه کسانی که به نام دولت جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کنند بخواهم که در این زمینه به امام رئوف تأسی کنند.

وی با تأکید بر اینکه "امروز باید در این سرزمین جلوه‌های فرهنگ رضوی به‌هرطریق ممکن و بیش از پیش برجسته شود"، گفت: توجه به روستاییان و عشایر از جمله راهکارهای بروز جلوه‌های مردمی سیره امام رضا(ع) است.

رئیس‌جمهور گفت: روستایی اگر احساس کند حضورش در روستا منشأ تولید و کار نیست، از روستا به حاشیه شهرها مهاجرت می‌کند، لذا باید تلاش کنیم اقتصاد روستا رونق بگیرد و روستاییان در روستا ماندگار شوند و رمز موفقیت در این مسیر، فعال کردن اقتصاد روستاست.

رئیسی در ادامه با اعلام اینکه "پس از موفقیت اولیه در واکسیناسیون گسترده، این روزها اولویت اول بنده تنظیم بازار کالاهای اساسی است"، افزود: خود مردم، اتحادیه‌ها و اصناف، نخستین بخش‌هایی هستند که باید در زمینه نظارت بر بازار کالاهای اساسی فعال شوند تا اجحافی در این زمینه اتفاق نیفتد.

وی گفت: از معاون اول خواسته‌ام جلسات ستاد تنظیم بازار را به‌صورت منظم و مستمر تشکیل دهد و اگر لازم بود خودم نیز در جلسات حضور خواهم یافت تا بتوانیم هرچه سریع‌تر در بازار ثبات ایجاد کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: در ابتدای دولت اعلام کردیم اولویت اول، مقابله با کرونا و واکسیناسیون گسترده است و وزیر بهداشت هفته گذشته اعلام کرد "با تلاش کادر درمان توانسته‌ایم به مرز 70 درصد در واکسینه کردن مردم برسیم." که جای قدردانی دارد.

رئیسی با تأکید بر اینکه کالاهای مورد نیاز مردم باید به‌شکل گسترده، بدون کمبود و با قیمت مناسب به دست مردم برسد، گفت: ستاد تنظیم بازار به‌طور مستمر تا رسیدن بازار به ثبات جلسه خواهد داشت، چرا که فلسفه حضور ما همین است که مردم احساس آرامش کنند.

وی گفت: همه بخش‌های دولت از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا دیگر وزارتخانه‌ها و بخش‌های دیگر به‌ویژه رسانه‌ها و در رأس آن رسانه ملی، باید در مسیر تنظیم بازار و ایجاد ثبات به دولت کمک کنند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه همه بخش‌های دولت، تنظیم بازار را اولویت اول خود بدانند، گفت: همه باید تلاش کنیم همان‌گونه که در واکسیناسیون به موفقیت نسبی رسیده‌ایم، در ایجاد ثبات در بازار هم موفق شویم.

منبع:تسنیم
کد خبر f3ec45b36e2d4e8a8f663e2bba5e50b0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =