۰ نفر
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۰
مواد غذایی> عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس با انتقاد از عملکرد ستاد تنظیم بازار در زمینه افزایش قیمت مرغ گفت: برنامه ریزی ها در زمینه بازار اقلام خوراکی باید به نحوی صورت گیرد که عرضه و تقاضا در بازار متعادل باشد.

حسین گروسی درباره افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: یکی از دلایل مهم رشد قیمت مرغ در بازار در روزهای گذشته عدم عرضه کافی مرغ است.

نماینده مردم شهریار٬ قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: برای عدم تکرار گرانی مرغ در بازار باید برنامه ریزی و کارشناسی جامع انجام شود تا هر چند وقت یکبار با این مشکل روبرو نشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: باید پذیرفت خانوارها به اقلام خوراکی مانند مرغ نیاز دارند بنابراین باید دولت تلاش کند قیمت اقلام خوارکی با نوسان شدید روبرو نشود.

گروسی تصریح کرد: قیمت مرغ منجمد که معمولا برای تنظیم بازار ارائه می شود نیز در چند روز گذشته همزمان با رشد مرغ زنده، با افزایش روبرو شده است که این صحیح نیست و باید ستاد تنظیم بازار عملکرد بهتری در این زمینه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: برای عرضه کافی مرغ گوشتی باید تولید کنندگان مرغ را حمایت کرد تا وضعیت عرضه و تقاضا در بازار مرغ به تعادل برسد و زمینه کاهش قیمت مرغ فراهم شود.

گفتنی است ایران با دارا بودن 23 هزار واحد پرورش مرغ گوشتی جزء 10 کشور اول دنیا به لحاظ میزان تولید مرغ گوشتی است.

منبع:خانه ملت
کد خبر f419b3fe80334aa6a90d4929ea83b833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =