مواد غذایی –اقتصاد غذا - با ابلاغ معاون اقتصادی رئیس جمهور مسئولیت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و خوراکی های موضوع قانون انتزاع، به صورت کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادغذا «فودپرس»، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور طی نامه ای، بند (۱) تصمیمات جلسه بیست و دوم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خصوص مسئولیت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و خوراکی های موضوع قانون انتزاع را به شرح زیر ابلاغ کرد.
جناب آقای دکتر مخبر   معاون اول محترم رئیس جمهور

جناب آقای دکتر ساداتی نژاد  وزیر محترم جهاد کشاورزی

جناب آقای دکتر فاطمی امین  وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

جناب آقای دکتر رحیمی  وزیر محترم دادگستری

سلام علیکم؛

بند (۱) تصمیمات جلسه بیست و دوم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۰۰/۰۸/۱۸ که به تاید ریاست محترم

جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می گردد؛

«از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مسئولیت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و خوراکی های موضوع قانون انتزاع، به صورت کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی می باشد. وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است کلیه پرسنل، امکانات و اعتبارات مربوط به این حوزه را در اسرع وقت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل نماید. فعالیت های مربوط به بازرسی و نظارت اتاق اصناف در این حوزه نیز با اعلام کتبی وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف به هماهنگی با وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود. سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان موظف است در این موارد تصمیمات وزارت جهاد کشاورزی را مبنای عمل قرار داده و گزارشات تخلف این حوزه را برای اعمال تعزیر به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نماید.

سازمان بسیج مستضعفین مطابق تفاهم نامه منعقده موظف است با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و تحت مدیریت وزارت جهاد کشاورزی نسبت به انجام نظارت و کنترل قیمت های اقلام کالاهای اساسی و خوراکی های موضوع قانون انتزاع اقدام نماید.»

محسن رضایی
کد خبر fa6b6657ab89487d96433b545d452bb9

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =