کشاورزی> معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی از پایان یافتن خرید تضمینی گندم با افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ارزش گندم خریداری شده از گندمکاران بالغ بر 9 هزار و 399 میلیارد تومان بوده که همه مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

شهیاد آبنار اظهار کرد: از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم بالغ بر هشت میلیون و 73 هزار و 394 تن گندم از 31 استان کشور خریداری شده است که بالغ بر 20 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: گندم خریداری شده از کشاورزان ارزشی بالغ بر 9 هزار و 399 میلیارد و 687 میلیون تومان داشته است که تاکنون همه مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: از ابتدای فصل خرید تضمینی تاکنون 1017 مرکز خرید در 31 استان کشور فعال بوده‌اند و گندم را از کشاورزان خریداری کرده‌اند که بیشترین میزان خرید گندم به استان خوزستان با 960 هزار تن و کمترین آن به استان گیلان با 915 تن اختصاص دارد.

آبنار با بیان این‌که خرید تضمینی گندم به پایان رسیده است، گفت: دستورالعمل خرید دانه‌های روغنی را به تمام استان‌های مشمول این طرح از جمله گلستان، مازندران، اردبیل و غیره ارسال کرده‌ایم و جلسات هماهنگی و کارگاه‌های آموزشی نیز در این استان‌ها برگزار شده است.

وی با بیان این‌که آمادگی خرید تضمینی دانه‌های روغنی وجود دارد، اعلام کرد: هر شرکتی از بخش خصوصی دانه روغنی تولید داخل را خریداری کند به ازای هر کیلوگرم خرید می‌تواند مجوز واردات 9 کیلوگرم دانه روغنی یا 1.8 کیلوگرم روغن خام را دریافت کند.

منبع:ایسنا
کد خبر fad32eb329aa4eb8a26ffa3d1d7e0bd5

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =