۰ نفر
۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
برای داشتن تغذیه سالم باید به تمام وعده های غذایی در طول روز اهمیت دهید ، میان وعده بخشی از این وعده ها هستند که خوردن آنها قوانینی دارد که باید دانست.

میان وعده بخشی از تغذیه کودکان و بزرگسالان است که با توجه به وضعیت جسمی و سلامتی از میان مواد غذایی سالم انتخاب می شود ، در این بخش از نمناک به نکات مهم و قوانین اصلی مصرف میان وعده ها خواهیم پرداخت.میان وعدهنکات مهم و ضروری که باید در مورد میان وعده ها بدانید

1- خوردن میان وعده وقتی گرسنه هستید

فاصله بین وعده های غذایی موجب گرسنگی شدیدی میشود وقتی بین وعده غذایی 4 ساعت فاصله باشد گرسنه می شوید مثلا وقتی صبحانه یک چای سبز خورید وتاظهرساعت یک چیزی نخورید حتما باید به عنوان میان وعده چیزی مثل گردو بادام بخورید تا احساس سیری پیدا کنید.
2-خوردن میان وعده وقتی قند خونتان پایین است

مطمئنا خودتان متوجه قند خون پایین می شوید ،غذاهایی که حاوی نشاسته و قند هستند مدت طولانی در بدن نمی ماند به همین دلیل احساس گرسنگی می کنید پیشنهاد ما این است که از خوردن غذاهای نشاسته ای صرف نظر کنید و مقداری سیب یا هویج بخورید تا قند خونتان به حالت طبیعی برگردد.
3- خوردن میان وعده وقتی هیچ انرژی ندارید

علی رغم چیزی که میدانید این جمله به معنی قند خون پایین نیست ممکن است غذایی که کالری و مواد مغذی کافی را نداشته باشد بخورید و احساس خستگی کنید کالری واحد انرژی است بیشتر میوه ها و سبزیجات کالری پایین دارند به همین دلیل احساس خستگی می کنید به عبارت دیگر نمی خواهید با خوردن کالری های ناسالم چاق شوید و به جای خوردن نوشابه های انرژی زا قهوه ، شربت آبلیمو و بادام بخورید.
4-اجتناب از خوردن میان وعده در طول روز

این به معنی خوردن میان وعده نیست در واقع یعنی تقسیم کردن 3وعده اصلی غذا به وعده های کوچکتر مثلا تقسیم کردن صبحانه نهار شام به نصف یعنی 6وعده در روز میان وعده در طول روز به معنی این نیست که گرسنه شوید و بعدشروع به خوردن کنید خوردن میان وعده های کوچک در طول روز میزان انرژی را متعادل میکند.

توصیه های متخصصان برای داشتن میان وعده سالم

5- وقتی خسته ناراحت عصبانی و ترسیده هستید میان وعده نخورید

شاید تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که خیلی ناراحت عصبی ترسیده هستید که خوردن میان وعده ها ناسالم را چیزهایی طبیعی تصور میکنید چون خوردن آرامش به ما میدهد بهتر است که بدانیم چه احساسی داریم و ورزش هایی مثل مدیتیشن تنفس انجام دهیم.
6- با تفکر درست میان وعده بخورید

با تفکر غذا خوردن موجب می شود که عادت های بد را ترک کنید اگر هر روزعصرفقط یک بسته چیپس میخورید الان لحظه ای است که این عادت را ترک و تغییرات را شروع کنید می توانید یک لیوان آب یا یک فنجان چای بنوشید یا مقداری هویج بخورید همینطور از میوه ها و سبزیجات به عنوان میان وعده استفاده کنید.
7- برای میان وعده خود میوه از آب میوه بهتر است

این حقیقت را جدی بگیرید خوردن میوه ها و مغزها از خرید اب میوه ها بهتر است آبمیوه ها خود حاوی فراوانی قند هستند که خیلی توصیه نمیشودامااگرخانگی باشدمشکلی نداردبه بعضی ابمیوه هاصنعتی بدون قند وموادنگه دارنده گفته میشودامااین طورنیست مضراتی دارد
همیشه برای میان وعده یک پیش بینی از قبل داشته باشید

انتظارغذاوموادغذایی سالم درخیابان نداشته باشیداین قانون کلی است که اگرتوقع غذای سالم داریدبایدباخودتان بیاوریداوردن میوه وسبزیجات تازه مغزهامیان وعده بسیار مفیدی است.
کد خبر fe2908e52eec4a78b95a8a252d32eeec

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =