مواد غذایی> دبیر کل کانون سراسری مرغ‌تخم گذار از افزایش ۲۵ درصدی صادرات تخم‌مرغ خبر داد و گفت: مازاد تولید سبب شده تغییری در قیمت این کالا ایجاد نشود و حداقل ۱۳ میلیون مرغ پیر وجود دارد که باید حذف شود.

سید فرزاد طلاکش  شرایط بازار تخم‌مرغ را نامطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: مازاد تخم‌مرغ آنقدر زیاد است که تغییری در قیمت این کالا ایجاد نمی‌شود، ضمن اینکه حذف نشدن مرغ‌های پیر نیز به این مازاد محصول کمک کرده است.

وی با بیان اینکه حداقل ۱۳ میلیون مرغ پیر وجود دارد که باید حذف شوند اما در حال حاضر تخم می‌گذارند، افزود: مباحث بوجود آمده در مورد خمیر مرغ یکی از علل عدم حذف این مرغ‌هاست و علاوه بر این وزارت جهاد کشاورزی عزم جدی برای حل مشکلات ایجاد شده نداشته است.

طلاکش، وضعیت صادرات را مساعد دانست و گفت: صادرات این محصول نسبت به سال قبل حداقل ۲۵ درصد رشد داشته است و از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۵ هزار تن صادرات انجام شده و درصورت ادامه روند فعلی تا پایان سال این میزان به ۷۰ هزار تن خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری ۳۴۵۰ تومان و قیمت تمام شده تولید حدود ۴۲۳۰ تومان است.

منبع:مهر
کد خبر 027ecf8b05f84d12b2835ad09e07da0a

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =