وزیر بهداشت با تاکید بر ادامه دقیق نظارت در حوزه تامین امنیت غذایی، گفت: رسانه‌ای شدن مصرف برخی صنایع لبنی از روغن پالم، کاهش میزان صادرات این گونه فرآورده ها را بدنبال نداشته است.


سید حسن هاشمی در خصوص پیگیری های وزارت بهداشت در حوزه امنیت غذایی گفت: نظارت وزارت بهداشت در حوزه تامین امنیت غذایی، دقیق و ادامه دار است.

وی با بی اساس خواندن اظهارات اخیر در خصوص کاهش چشمگیر صادرات لبنیات، گفت: رسانه ای شدن مصرف برخی صنایع لبنی از روغن پالم، نه تنها کاهشی در میزان صادارات این گونه فرآورده ها را بدنبال نداشت بلکه با افزایش صادرات نیز مواجه بودیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: آمارهای گمرک نشان می دهد که صادرات فرآورده های لبنی هم از نظر کمی و از نظر ریالی افزایش داشته است همچنین این آمار نشان می دهند که چه میزان روغن پالم وارد کشور شده است، همچنین بدنبال نتایج پیگیری های وزارت بهداشت در خصوص کاهش مصرف روغن پالم از ورود 350 هزار تن روغن پالم به کشور جلوگیری شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: تمام مجوزهایی که در گذشته جهت استفاده از این روغن در لبنیات صادر شده بود، باطل گردید. البته هدف گذاری شورای عالی امنیت غذا کاهش 30 درصدی مصرف روغن پالم در کل کشور است که امیدواریم بتوانیم این عدد را به 15 درصد برسانیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر وزارت بهداشت در اتخاذ سیاست ها صرفا بخواهد نظر تولیدکننده گان را تامین کند، قطعا منطقی نیست؛ حفظ جان و سلامت مردم از اولویت های وزارت بهداشت است و این وزارتخانه قصد دارد همچنان به برخورد با تخلفاتی که رخ داده و به سلامت مردم آسیب می رساند ادامه دهد.

منبع:فارس
کد خبر 0370c36a368a4fddb8dbbea54a4b71ac

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =