مواد غذایی> تقویت همکاری های فنی سازمان خوار و بار جهانی با ایران در زمینه ارتقای ایمنی و سلامت محصولات کشاورزی در نشست مشترک با خانم سمدو، معاون دبیر کل فائو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، با حضور نمایندگان ایران در اجلاس جهانی کدکس مواد غذایی در مقر اصلی سازمان خوار و بار ملل متحد در رم ایتالیا، تقویت همکاری های فنی سازمان خوار و بار جهانی با ایران برای ارتقای ایمنی و سلامت محصولات کشاورزی در نشست مشترک دکتر دهقان شعار، سفیر ایران در فائو، شجاع الدینی، مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی و خانم مهندس پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با خانم سمدو، معاون دبیر کل فائو، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار، دکتر دهقان شعار تاریخچه ای از روند تشکیل کمیسیون ملی کدکس ایران و کمیته های فنی گروه های مختلف محصولات غذایی را بیان و آمادگی ایران را به عنوان هماهنگ کننده کدکس در منطقه خاور نزدیک و همچنین در بین کشورهای عضو اکو اعلام کرد.

در این نشست، مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که دولت جمهوری اسلامی ایران به مساله ایمنی و سلامت غذا تاکید و توجه خاص دارد،خاطرنشان کرد: ایمنی و سلامت غذا در ایران در بالاترین سطح دولت در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و با ریاست رییس جمهور هدایت می شود.
شجاع الدینی در ادامه ابتکار وزارت جهاد کشاورزی در ایجاد دفتر محیط زیست و سلامت غذا به عنوان نهاد هماهنگ کننده زیربخش های تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی را حائز اهمیت عنوان کرد.

در این دیدار، خانم سمدو معاون دبیر کل سازمان خوار و بار جهانی ضمن استقبال از پیشنهاد ایران، آمادگی این سازمان را برای تقویت همکاری های فنی مرتبط با کاهش آلاینده های غذا در فرآیند تولید تا مصرف غذا در ایران و کشورهای منطقه اعلام کرد.
کد خبر 10c411bc650341f3b96263b4697e4a09

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کاظم ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
    0 0
    ایمنی وقابلیت مصرف مواد غذایی آشامیدنی وبهداشتی طبق قانون مصوب مجلس مربوط به سازمان غذا ودارو می باشدسازمان استاندارد در ایمنی غذا و اعلام نظردر خصوص قابلیت مصرف آن فاقد صلاحیت قانونی است وزارت جهاد متولی تولید است متولی امنیت غذایی است نه ایمنی غذایی حالا به جلسه های خارجی بروید ووعده تشکیل دفتر و.......... بدهید