صنایع غذایی>نایب رییس هیات مدیره انجمن صنایع لبنی گفت: بازار لبنیات بازاری آرام است و در این میان عرضه بر تقاضا پیشی گرفته، در چنین شرایطی بازار توان هیچ گونه افزایش قیمتی را ندارد.

محمد فربد در رابطه با سفر هیات ایرلندی به تهران و رایزنی برای فراهم کردن مقدمات فروش محصولات لبنی این کشور در ایران گفت: بدون شک تمامی این هیأت‌ها به دنبال فروش کالاهای خود به ایران هستند و مطمئنا کار بسیار سختی هم در پیش دارند زیرا در حال حاضر در کشور ما شیر مازاد وجود دارد و بالتبع آن نیز محصولات لبنی نیز به مقدار زیاد در کارخانه‌ها موجود است.

وی ادامه داد: با وجود این محصولات فراوان در بازار ایران بدون شک آن‌ها هم نمی‌توانند به راحتی محصولات خود را در کشورمان به فروش برسانند، تنها محصولی که به واردات آن ممکن است نیاز داشته باشیم کره است و دلیل آن هم این است که چربی به اندازه کافی برای تبدیل به کره نداریم.

عضو هیات مدیره محصولات لبنی تأکید کرد: حتی اگر کالای خارجی هم بتواند وارد بازار داخلی شود بازهم فروشش با مشکل مواجه خواهد بود زیرا خوشبختانه در داخل کشور محصول لبنی به اندازه کافی موجود است.

فربد در پایان در رابطه با موضوع افزایش قیمت محصولات لبنی ظرف ماه‌های آینده گفت: در حال حاضر بازار لبنیات بازاری آرام است و در این میان عرضه بر تقاضا پیشی گرفته است لذا در چنین شرایطی انجمن صنایع لبنی هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت نخواهد داشت.

منبع:نسیم آنلاین
کد خبر 206733399f8c470dbdd6ace2e3858459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =