مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: درخواست صدور مجوز توزیع شیر فله‌ای از دامپزشکی کشور با انگیزه کاهش قیمت برای مصرف‌کننده انجام شد.

سعید سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر شیر 930 تومانی که به کارخانه‌های لبنی تحویل داده می‌شود بعد از بسته‌بندی به قیمت 1850 تومان به مردم می‌فروشند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران افزود: نگران این هستیم که افزایش قیمت لبنیات سرانه مصرف لبنیات که برای سلامتی بسیار ضروری است در کشور پایین بیاید.

به گزارش فارس سرانه مصرف لبنیات در کشور 80 کیلوگرم یعنی نصف میانگین جهانی و یک سوم کشورهای اروپایی و تا یک ششم برخی کشورهای پر مصرف است.

بر اساس برنامه پنجم توسعه باید سرانه مصرف کشور باید به 165 کیلوگرم برسد.

سلطانی پیش‌بینی کرد: در صورت اجرای این طرح قیمت شیر برای مصرف‌کننده با 50 درصد کاهش به کیلویی 1200 تومان برسد.

وی ادامه داد: روزانه 2700 تن شیر خام در تهران توزیع می‌شود که می‌توان بخشی از آن را به صورت فله‌ای که شرایط مناسب بهداشتی از نظر بار میکروبی و سایر بیماری نظیر سل و بروسلوز را دارد عرضه کرد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران تصریح کرد: درخواست صدور مجوز توزیع شیر فله‌ای در جلسه‌ای که اتحادیه دامداران با سازمان دامپزشکی کشور داشت مطرح شد.

سلطانی تاکید کرد: این طرح هنوز از سوی سازمان دامپزشکی کشور تصویب نشده و در حال بررسی است.

مدیر عامل اتحادیه‌سراسری دامداران کشور تصریح کرد: در صورت موافقت دامپزشکی به توزیع شیر فله‌ای پیش بینی شده است روزانه 40 تن در غرف عرضه مستقیم محصولات پروتئینی که در میادین میوه تهران مستقر می‌شود، عرضه شود.

کد خبر 21880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =