مواد غذایی> مجموعه رستورانی و تالارهای پذیرایی حاج محسن درمحمودآباد با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

فاز نخست این مجموعه پذیرائی شامل دو تالار رستوران سنتی و رستوران کلاسیک است که در زمینی به مساحت 10هزارمترمربع و با زیربنای چهار هزار و 650 مترمربع ساخته شده و در مجموع با احتساب خرید زمین و ساخت و تجهیز آن بیش از 19میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیر این مجموعه خدماتی رفاهی در آئین بهره برداری از آن گفت که برای ساخت مجموعه هیچ تسهیلات دولتی نگرفته و همه هزینه ها را خودش تامین کرده است.
افشین جمشیدی لاریجانی افزود که با بهره برداری از مرحله نخست این مجموعه ، 50 نفر به‌صورت مستقیم مشغول ‌به ‌کار شدند.
وی گفت که مرحله دوم این مجموعه پذیرائی شامل ساخت یک هتل چهار ستاره ، شهر بازی ، نمایشگاه ، سه تالار ، حمام‌های سنتی، رستوران سنتی و سالن همایش در زمینی به مساحت یک هکتار هم امروز آغاز شده است.
جمشیدی لاریجانی اعتبار مورد نیاز برای ساخت مرحله دوم مجموعه رفاهی و گردشگری را بیش از 20 میلیارد تومان اعلام و ابراز امیداوری کرد که در صورت اختصاص تسهیلات مورد نیاز ازسوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در مدت 18 ماه آن را به بهره برداری برساند.
همچنین در ورودی این مجتمع پذیرایی یک کارگاه و نمایشگاه زنده هنرهای سنتی و صنایع‌دستی برپا شده بود که رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به همراه استاندار مازندران از آن بازدید و با هنرمندان صنایع ‌دستی گفت‌ و ‌گو کردند.
علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری جمعه شب به منظور دیدار با فعالان بخش گردشگری و افتتاح چند پروژه گردشگری به استان مازندران سفر کرده است.
مونسان روز شنبه هتل کیمیا و هتل ترنج رامسر ، هتل وستا تنکابن و اقامتگاه بوم گردی ' ننه گل آبرو ' چالوس را افتتاح کرد.
مازندران سالانه میزبان حدود 50 میلیون نفر شب گردشگر داخلی و خارجی است .

منبع:ایرنا
کد خبر 238ee099803c4585a953e2ab328535f3

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =