بانک مرکزی، متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به چهاردهم آذرماه جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، قیمت تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه‌های تازه و گوشت مرغ افزایش داشته است.

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 14 / 9 / 93 را منتشر کرد که براساس آن قیمت 5 گروه کالایی افزایش، 2 گروه کالایی کاهش و نرخ 4 گروه کالایی ثابت مانده است.

بانک مرکزی در این گزارش قیمت 42 قلم کالا در 11 گروه کالایی را اعلام کرده است. قیمت تخم مرغ، برنج، حبوب، میوه های تازه و گوشت مرغ نسبت به هفته قبل از تاریخ اعلام شده افزایش یافته، قیمت سبزی های تازه و قند و شکر کاهش داشت و نرخ لبنیات، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۰.۷ درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل ۳.۵ درصد افزایش یافت و شانه ای ۸۰۰۰۰ الی ۱۰۵۰۰۰ ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیر تایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود و قیمت برج داخله درجه یک معادل ۰.۲ درصد افزایش داشت. در گروه حبوب بهای لوبیا چیتی معادل ۰.۸ درصد افزایش ولی قیمت لوبیا چشم بلبلی ۲.۱ درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه نمی شد ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت سیب زرد تخم لبنان معادل ۰.۶ درصد ، پرتقال درجه یک ۳.۲ درصد، نارنگی ۰.۷ درصد و لیموشیرین ۱.۲ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۳ درصد تا ۶.۳ درصد افزایش داشت.

در گروه سبزی های تازه قیمت خیار معادل ۷.۴ درصد، گوجه فرنگی ۱۱.۷ درصد و کدوسبز ۳.۳ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۶ درصد تا ۲.۱ درصد افزایش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. بهای گوشت مرغ معادل ۸ درصد افزایش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند معادل ۰.۱ درصد کاهش یافت و بهای شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.
کد خبر 2571f2aa13a748f1bb2aec6dc0f1dbe0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =