۰ نفر
۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قانون تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد(قانون انتزاع) از سال ۹۳ اجرا می‌شود.

 غلامرضا نوری قزلجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه چرا قانون تمرکز وظایف کشاورزی بعد از گذشت هشت ماه از ابلاغ شورای نگهبان اجرا نمی‌شود، گفت: این قانون از ابتدای سال 93 اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: این قانون بعد از ابلاغ با اعلام ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت دهم اجرای آن تا پایان سال 92 مسکوت ماند.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، یک ماه پیش، نمایندگان مجلس نامه‌ای با امضای 154نماینده خطاب به رییس‌جمهور نوشته و ضمن تشکر از اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه گندم و ایجاد خط اعتباری جدید برای مکانیزاسیون کشاورزی، خواستار اجرای قانون انتزاع شدند.

وی در پاسخ به اینکه آیا دولت واکنشی به درخواست نمایندگان داده است، گفت: تا کنون پاسخی داده نشده است، اما با پایان یافتن مهلت مسکوت ماندن این قانون، از ابتدای سال 93 اجرایی خواهد شد.

از این نماینده مجلس سؤال شد، معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده است، این قانون باید بخش به بخش به وزارت جهاد محول شود، گفت: بخشی از مواد این قانون از جمله شرکت پشتیبانی امور دام، قبلاً در وزارت جهاد کشاورزی بود و موضوع جدیدی نیست.

وی با بیان اینکه اجرای هرچه زودتر این قانون ضروری است، ادامه داد: با اجرای این قانون سیاست‌های برنامه‌ریزی صادرات و واردات و تنظیم قیمت مواد غذایی به نحو مطلوب صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، قانون تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد که از دو سال پیش مطرح بود، در اسفند 91 از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد.

بر اساس این قانون تمام سیاست‌های واردات، صادرات، تنظیم بازار و توزیع محصولات کشاورزی به عهده وزارت جهاد کشاورزی است و شرکت پشتیبانی امور دام نیز باید به این وزارتخانه برگردد.

کد خبر 25981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =