مواد غذایی> رییس کمیته تخصصی میوه و تره‌بار گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسئولیت تنظیم بازار شب عید امسال در کل کشور به اتاق اصناف ایران واگذار شد.


رئیس کمیته تخصصی میوه و تره‌بار گفت: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسئولیت تنظیم بازار شب عید امسال در کل کشور به اتاق اصناف ایران واگذار شد.

مصطفی دارائی‌نژاد با اعلام این خبر افزود: با واگذاری مسئولیت تنطیم بازار میوه شب عید امسال به اتاق اصناف، کمیته تخصصی برای بررسی نحوه ذخیره سازی و تنظیم بازار تشکیل شد تا در سال جاری مشکلی در خصوص افزایش قیمت این محصول وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار میوه در سال جاری به‌صورت تخصصی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری برای عرضه مناسب میوه در ایام پایانی سال تا حد امکان سعی خواهد شد تا میوه مورد نیاز بر روی درخت ذخیره شود.

رئیس سابق اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار، ادامه داد: میوه مورد نیاز مردم در سال جاری به‌صورت بسته بندی شده، مرغوب و 30 درصد کمتر از نرخ بازار عرضه خواهد شد.

وی اظهار داشت: با ورود مستقیم اصناف به تنظیم و توزیع این محصول و حذف واسطه‌ها، میوه مورد نیاز مردم با نرخ کمتر و کیفیت مناسب‌تری به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

دارائی‌نژاد تأکید کرد: عملیات ذخیره سازی میوه مورد نیاز شب عید از مهر ماه سال جاری آغاز می‌شود و برای تنظیم بازار شب عید پیش‌بینی ذخیره 50هزار تن سیب و 40هزار تن پرتقال شده است.

گفتنی است که مسئولیت ستاد تنظیم بازار میوه شب عید در سال گذشته (94 ــ 93) به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی بود، مسئولیتی که بعد از چند سال عاملیت وزارت صنعت با اجرای قانون انتزاع به بخش کشاورزی محول شد اما گلایه‌های موجود از نحوه تنظیم بازار میوه شب عید نارضایتی رئیس جمهور را نیز به‌همراه داشت و با ارسال نامه‌ای به معاون اول خود خواهان رسیدگی شد.

منبع:تسنیم
کد خبر 29e1a29736e54301839d5e628bb56686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =