مواد غذایی> اقتصاد غذا - مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو،  مشخصه های نوشابه انرژی زای اصیل و غیر اصیل Red Bull را برشمرد.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در توضیح بیشتر در خصوص نوشابه انرژی زای Red Bull با بیان اینکه نوع تایلندی این نوشابه انرژی زا بصورت قاچاق وارد کشور می شود نسبت به استفاده از آن هشدار داد.

دکتر هدایت حسینی با بیان اینکه نوع اتریشی  این برند دارای پروانه بهداشتی ورود معتبر بوده و از سال 1384 ثبت شده است گفت: این محصول با محتویات آب، شکر، تورین، کافئین، اینوزیتون و  گلوکونودلتا لاکتون با ضابطه های جدید نوشیدنی انرژی زا  کاملا منطبق است و استفاده منطقی از آن مانعی ندارد.

 وی  در ادامه با برشمردن مصداقهای انواع اصیل این نوشابه انرژی زا تصریح نمود: برچسب اصالت و برچسب فارسی نویس علاوه بر جمله   made in Austria که بر روی بسته بندی این نوشیدنی وجود دارد می تواند اطمینان بخش انتخاب صحیح مصرف کننده باشد.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو همچنین مشخصه انواع قاچاق و تقلبی این محصول را عدم رویت هر یک از موارد یاد شده و همچنین جملهmade in Thailand    دانست که بر روی قوطی نوشیدنی های مذکور درج می شود.

 دکتر حسینی  با اشاره به دغدغه و هشدارهای بهداشتی مسئولان که همواره موید نظارت های جدی آنها بر محصولا ت و فراورده های تولیدی وبازرسی های مستمر سطح عرضه می باشد خاطر نشان کرد:  و همانطور که ریاست محترم سازمان در ابتدای سال جاری مطرح نمودند یکی از مهمترین اولویت های سازمان با توجه به نامگذاری جهانی امسال به" ایمنی غذا از مزرعه تا سفره"، حوزه غذا و نظارت و پایش مراکز تولید و سطوح عرضه است.

وی در بخش دیگری از گفتگویش با ایفدنا، با اشاره به استقرار بازرسان سازمان غذا و دارو در گمرگ، اظهارداشت: بازرسی از محموله های وارداتی جهت بررسی وضعیت بهداشتی، نمونه برداری از آنها و بررسی گواهی حلیت با حضور نماینده ولی فقیه، از جمله وظایف همیشگی بازرسان سازمان غذا و دارو ی مستقر در گمرک کشور است.

مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در انتهای سخنانش تاکید کرد: اگر مصرف کنندگان با مواردی مشکوک اعم از محصول تقلبی، قاچاق وسایر موارد مواجه شدند می توانند با شماره 1490 تماس بگیرند یا مراتب را به اطلاع نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برسانند تا نسبت به جمع آوری و برخورد با متخلفان اقدام لازم بعمل آید.

منبع:ایفدنا
کد خبر 3116bf9c08e046a8b72ce527cac656da

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =