صنایع غذایی> یک تولیدکننده با بیان اینکه امکان تصفیه روغن در صنایع غذایی وجود دارد،گفت: پیشنهاد می کنیم امسال مجوز واردات روغن با نظارت کانون صنایع غذایی به صنایع محول شود.


علی شریعتی با اشاره به اینکه در مرداد سال 93 در جلسه ای با حضور نماینده سازمان غذا سهمیه روغن بخشی از صنایع غذایی مشخص شد، اظهارداشت: در روند این جلسه سهمیه روغن صنایع چیپس و اسنک 70 هزار تن در سال تعیین شد.

وی با بیان اینکه علی رغم تعیین این سهمیه در 6 ماهه پایانی سال گذشته برخی از صنایع از جمله صنعت چیپس نتوانست روغن مورد نیاز خود را دریافت کند، افزود: در این شرایط برای تأمین نیاز خود، روغن را از بازار آزاد آنهم از واسطه ها با 300 تا 400 هزار تومان قیمت بیشتر خریداری کردیم حتی تعدادی از واحدها به مرز ورشکستگی هم رسیدند.

این تولیدکننده در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه امسال هم رقم 70 هزار تنی برای سهمیه روغن صنعت چیپس واسنک بدون حضور آنها در جلسه ستاد تنظیم بازار تعیین شده است، گفت: البته این موضوع هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و چگونگی دریافت این سهمیه ها در هاله ای از ابهام است.

 دبیراتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چیپس و اسنک ایران با بیان اینکه کل مصرف این صنعت روغن پالم بوده و حتی صنایع بزرگ این بخش امکان تصفیه روغن را هم دارند، تصریح کرد: برای رفع مشکل تأمین روغن مورد نیاز صنایع باید مجوز واردات روغن را به خود صنایع واگذار کنند.

شریعتی اضافه کرد: هم اکنون انجمن روغن واردات روغن صنایع غذایی را انجام می دهد که ما پیشنهاد می کنیم این وظیفه به خود صنایع محول و کانون صنایع غذایی بحث تقسیط و نظارت چگونگی این امر را انجام دهد.

منبع:تسنیم
کد خبر 39febe6c64974f45a38e5faeeee191b9

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =