صنایع غذایی> دبیر انجمن صنایع روغن نباتی گفت: با وجود پیشنهاد صنایع برای افزایش قیمت روغن نباتی، با مخالفت دولت فعلا افزایش قیمت این محصول منتفی شده است و اگر کارخانه‌ای قیمت محصول خود را افزایش دهد، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان برخورد می‌کند.

محمد قبله اظهار کرد: با وجود پیشنهاد صنایع روغن نباتی برای افزایش قیمت این محصول، دولت با این پیشنهاد مخالفت کرد و صاحبان صنایع روغن نباتی مطیع تصمیمات دولت هستند؛ بنابراین فعلا افزایش قیمت روغن نباتی منتفی شده است.

وی افزود: گرچه همچنان پیشنهاد افزایش قیمت روغن نباتی با توجه به هزینه‌های تحمیل شده به این صنعت را داریم و نسبت به مخالفت مسئولان برای افزایش قیمت این محصول معترض هستیم، اما تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت روغن نباتی صادر نشده است.

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی تصریح کرد: اگر برندی در بین صنایع روغن نباتی بدون مجوز، اقدام به افزایش قیمت محصول کند، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان موظف به برخورد هستند.

به گزارش ایسنا، از اواخر سال گذشته صنایع روغن نباتی پیشنهاد افزایش قیمت محصول خود را به دولت داده بودند و نهایتا مجوز افزایش پنج درصدی قیمت این محصول از سوی ستاد تنظیم بازار مشروط به افزایش یافتن قیمت جهانی روغن خام صادر شد، اما پس از آن به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار، نه تنها قیمت روغن خام در بازار جهانی افزایش نیافت بلکه همچنان روند کاهشی قیمت را حفظ کرد لذا شرط اجرای مجوز افزایش قیمت روغن محقق نشد و قیمت‌ها باید بدون تغییر بماند.

منبع:ایسنا
کد خبر 4734318afed94b0fad681a7cbc589265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =