کشاورزی> مدیر کل دامپزشکی استان سمنان به بخشی از مصاحبه اخیر «دکتر زهرا عبداللهی» مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت واکنش نشان داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، «دکتر محمد سعیدی» مدیر کل دامپزشکی استان در خصوص خبر منسوب به مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در گزارش 31/6/95 پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر به نقل از ابتکار مبنی بر آغشته بودن مرغ و گوشت کشور به آنتی بیوتیکگفت: اگر همه اطلاعات این مقام مسئول در سطح خبر فوق باشد، باید به این وزارتخانه تبریک گفت!

وی افزود: همه ما باید دقت کنیم عمداً یا سهواً از دامن زدن به شایعات بی اساس و گاهاً هدفمند و یا نگاه های خود بدبینی در کشور که اطمینان و آرامش مردم و سرمایه ملی و اقتصاد جامعه را هدف قرار می دهد و هزینه سنگینی بر کشور تحمیل می کند، اجتناب نماییم.

وی در ادامه با تشریح روند نظارت دامپزشکی بر تولیدات دامی از جمله گوشت مرغ افزود: آنچه که مسلم و مستند می باشد در استان سمنان با تولید 50000 تن گوشت مرغ و سرانه تولید حدود 75 کیلوگرم که یکی از استان های مهم تولید گوشت مرغ بوده و تولید مازاد نیاز استان غالباً روانه بازار استان تهران می شود، نظارت بر تولید گوشت سالم از مزرعه تا سفره توسط دامپزشکی انجام و آنچه که مورد تأیید قرار می گیرد، بدون باقیمانده دارویی و آنتی بیوتیکی می باشد و این ادعا در اسناد نمونه برداری های مدون ماهیانه مرغداریهای آماده بارگیری جهت کشتار و نتایج آزمایشگاهی  قابل اثبات است.

مدیر کل دامپزشکی استان سمنان احتمال وجود مخاطره در هر صنعتی در دنیا از جمله ایران را غیرقابل انکار، ولی تعمیم جزء به کل را منطقی و حقوقی ندانسته و افزود: در غیر اینصورت می توان در همه حوزه ها از جمله وزارت بهداشت این چنین قضاوت کرد که اعتقاد داریم منطقی نیست.

دکتر سعیدی تاکید کرد: باید تمام اعلام نظرها در جایگاه حقوقی، مستند و قابل اثبات باشد و سعی شود از اعلام نظر فنی در حوزه کاری دستگاه های نظارتی دیگر، مخصوصاً بدون ادله و مستندات خودداری شود که دقیقاً رفتار مبتنی بر عقل و خرد و علم و حقوق بوده و برای کشور و مردم مفید می باشد.
کد خبر 4ba6e63b60a146668c81a3337814cac2

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =