صنایع غذایی> اقتصادغذا - معاون امور صنایع وزارت صمت، از تدوین اسناد راهبردی برای چهار زنجیره صنعتی پوشاک، لوازم خانگی، طلا و صنایع غذایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس» و به نقل از وزارت صمت؛ مهدی صادقی نیارکی در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت که با حضور نایب رئیس کمسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، ضمن تشریح مهمترین سیاست‌ها و تصمیمات این وزارتخانه در صیانت از بخش صنعتی کشور و گزارشی از وضعیت ۱۰ مگاترند آینده اقتصاد فناوری و تصویر آن بر اقتصاد ایران، تصریح کرد: در شرایط کنونی که تقاضای جهانی نفت روبه افول است و همه کشور‌ها به سمت فناوری‌های نوین ومگارترند‌ها در حرکت هستند. ما نیز باید بستر را برای توسعه فناوری‌های نوین در صنایع پیشتاز فراهم آوریم.

وی افزود: با برگزاری نشست‌های هم اندیشی و ترغیب صنایع به حرکت به سمت فناوری‌های نوین می‌توان بستر را برای حضور نخبگان در چرخه‌های صنعتی فراهم کرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به اصلاح و بازنگری ردیف‌های تعرفه‌ای و اولویت بندی تعرفه اجزا و قطعات و ملزومات بخش تولید کشور کرد و افزود: با مصوبه اخیر ستاد اقتصادی دولت، فضا برای ترخیص مواد اولیه و ملزومات بخش تولید از گمرک با سرعت بیشتری فراهم شد.

صادقی نیارکی اظهار امید واری کرد با ادامه این روند علاوه بر رفع بخش عمده‌ای از مشکلات کمبود مواد اولیه، شاهد گشایش خوبی در بخش تولید کشور در آینده‌ای نزدیک باشیم.

گفتنی است؛ در این نشست همچنین نایب رئیس کمسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران نیز به ارائه گزارشی درباره «۱۰ مگاترند آینده اقتصاد فناوری و تصویر آن بر اقتصاد ایران» پرداخت.

کلاهی صمدی از عصر جدیدی به نام تلفیق فناوری‌ها نام برد و گفت: عصر تلفیق فناوری‌ها که هوش مصنوعی، چاپ سه‌بعدی، تولید بافت‌های زنده، حسگرها، واقعیت افزوده و بلاکچین بخشی از آن است، آغاز شده و هیچ قسمتی از زندگی، کسب و کار یا محیط انسان بدون تغییر نخواهد بود. بدین ترتیب، کاهش تصاعدی بهای پردازش، موتور محرک تغییرات نمایی بوده است. فناوری‌های نوین، در ابتدای امر کمی بیش از انتظار، زمان می‌برند تا جا بیفتند و سپس بسیار سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنیم همه‌گیر و کارا می‌شوند.
کد خبر 4d4be0c0377e4467958d868e63dc9a70

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =