کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان گفت: در تامین نهاده دامی و کالاهای مورد نیاز عشایر کارهای بسیار خوبی انجام شده و امسال ۲۷ هزار تن نهاده دامی برای عشایر تهیه و تامین کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فضل خرم در ویدئو کنفرانس مجمع عمومی و فوق العاده بودجه اتحادیه تعاونی های عشایری دامداران متحرک با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، اظهار داشت: یک میلیارد و 200 میلیون تومان سرمایه اتحادیه دامداران متحرک بوده که امروز به بیش از 32 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات این اتحادیه در یک سال گذشته، افزود: پیگیری واردات بخشی از نهاده دامی مورد نیاز عشایر در برنامه ها بود که با توجه به عدم اختصاص ارز 4200 تومانی تاکنون در این زمینه به نتیجه مطلوبی نرسیده ایم.

خرید نهاده دامی از تولید کننده های داخلی از دیگر موضوعاتی بود که خرم پیگیری آن را مورد اشاره قرار داد و گفت: در جلسه با مدیران مرتبط وزارت جهاد کشاورزی تامین 75 هزار تن جو مورد نیاز عشایر تا آخر سال و صادرات یک میلیون راس دام عشایر مطرح شد که در دست پیگیری است.
وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری عشایر با خانه گردشگری ویرا برای بازدید سالانه 500 نفر گردشگر از مناطق عشایری سه استان پایلوت تفاهم کرده ایم تا برای عشایر ایجاد درآمد شود و بهمن ماه امسال نیز نمایشگاه عکس پوشاک اقوام از طریق این موسسه برگزار می شود.

خرم اظهار داشت: همچنین 700 میلیون تومان سرمایه گذاری در بورس داشتیم که علی رغم افتی که در بورس اتقاق افتاد دو میلیارد تومان سود عاید اتحادیه شده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک گفت: صدور کارت شناسایی هوشمند برای عشایر را که 9 میلیارد تومان هزینه دربر داشت با راه اندازی اپلیکیشن با 160 میلیون تومان انجام می دهیم.
کد خبر 50ea6a42a3bd43b598bd90719c41be4f

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =