یک مقام مسئول در وزات جهادکشاورزی با انتقاد شدید از افرادی که کلیپ نارنگی آلوده را در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند، گفت: این کلیپ مربوط به یکی از کشورهای عربی است نه ایران.

ابوالقاسم حسن‌پور ضمن انتقاد شدید از افرادی که کلیپ نارنگی آلوده را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند، افزود: زمانی که مردم این کلیپ را تماشا می‌کنند نمی‌دانند جریان چیست و می‌گویند در نارنگی کرم وجود دارد، ما با این اقدامات زحمات تولیدکنندگان را هدر می‌دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: کلیپ مذکور مربوط به یکی از کشورهای عربی است و اصلا متعلق به ایران نیست، بررسی است اما هیچ سندی مبنی بر اینکه لارو مذکور کشنده باشد، وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نارنگی‌های ایرانی بدون استثنا از این آفت پاک هستند. علاوه بر این، ما واردات مرکبات را به هر صورت ممنوع کرده‌ایم و اجزه نمی‌دهیم حتی یک دانه از آن‌ها وارد کشور شود.

حسن‌پور با اشاره به تولید کافی مرکبات در کشور، افزود: تولید مرکبات در کشور ما  4 و نیم برابر سرانه بین المللی است. به عبارت دیگر، میزان تولید این محصولات در دنیا به ازای هر نفر 10 کیلوگرم و در ایران این میزان 45 کیلوگرم است.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزات جهاد کشاورزی، صادرات نارنگی از شمال کشور به کشورهای حوزه دریای خزر، اروپا و روسیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: علاوه بر این، نارنگی استان‌های جنوبی کشور نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه علاوه بر نارنگی، پرتقال و لیمو شیرین نیز در حال صادرات به کشورهای دیگر هستند، افزود: ما ظرفیت صادرات 200 هزار تن مرکبات را داریم.

منبع:مهر
کد خبر 50fc8f97fb9c41a59e336e19d04c9ebf

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =