این مواد غذایی را پیش از خواب هرگز مصرف نکنید!

به جای پرهیز کامل از غذا، بهتر است، قبل از خوابیدن به مواد غذایی که مصرف می‌کنید توجه کنید.

 خوراکی‌هایی که قبل از خواب می‌خورید می‌تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد، غذاهایی که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید و از آن‌ها اجتناب کنید نیز بسیار مهم محسوب می‌شوند.

 گاهی اوقات یک میان وعده در نیمه شب می‌تواند مهمتر از آن چیزی باشد که در مورد سلامتی شما مطرح می‌شود.

در واقع، اگر قبل از خواب، یا هنگام گرسنگی، خود را از غذا محروم کنید، بدن شما انرژی لازم برای استراحت و ترمیم انرژی خود را نخواهد داشت و در نتیجه سلول‌های چربی را حفظ می‌کند،   غذا خوردن قبل از به خواب رفتن می‌تواند باعث کاهش وزن، حفظ سطح رضایت بخش قند خون و کمک به داشتن خواب آرام تری در شب شود.

بنابراین، به جای پرهیز کامل از غذا، بهتر است، قبل از خوابیدن به چیزی که مصرف می‌کنید توجه کنید. ملاتونین یک هورمون طبیعی در بدن است که خواب فرد را تنظیم می‌کند، در حالی که تریپتوفان به افزایش سطح ملاتونین در بدن کمک می‌کند.

تریپتوفان به طور طبیعی در بدن یافت نمی‌شود، اما غذاهای غنی از آن عبارتند از لوبیا، پنیر، تخم مرغ، ماهی، شیر و مغزها.

در همین حال، میوه‌هایی مانند موز، گیلاس و گوجه فرنگی، به علاوه گردو و جو حاوی ملاتونین هستند، برای داشتن خواب بهتر، خوردن کره بادام زمینی، سیب و حتی نان تست، پیشنهاد می‌شود، جای تعجب نیست که باید قبل از خواب از غذاهای سرخ شده، چرب، پر کربوهیدرات و قندی دوری کنید.

مصرف غذاهای تند و به طور کلی پرخوری نیز خطرناک است، مصرف این نوع غذاها می‌تواند باعث سوء هاضمه، سوزش سر دل و رفلاکس اسید معده شود و متابولیسم فرد را آهسته‌تر کند.

منبع:انتخاب
کد خبر 52163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =