۱ نفر
۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
مردی عجیب که هنگام غذا خوردن گریه می کند!

«ژانگ» یک مرد سالخورده اهل چین است که به سندرم عجیبی مبتلا است و موجب گریه کردن او هنگام صرف غذا می شود.

گریه کردن معمولا توسط یکی از واکنش‌های عاطفی قوی مانند غم و اندوه، درد یا خنده غیرقابل کنترل تحریک می‌شود، اما در موارد نادری می‌تواند با خوردن غذا نیز فعال شود. «ژانگ» یک مرد سالخورده اهل چین است که از این سندرم نادر رنج می‌برد.

او در ابتدا توجه زیادی به این مشکل نمی‌کرد، اما پس از آنکه گریه کردن وی با جویدن طولانی مدت غذا بدتر شد، این مشکل تمام زندگی اجتماعی اش را تحت تاثیر قرار داد. ژانگ از ترس آنکه در مقابل مردم اشک از چشمانش جاری شود از خوردن غذا در اماکن عمومی خودداری می‌کرد؛ این مسئله موجب شد تا او دچار انزوا شود.

گریه کردن موقع غذا

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، خوشبختانه او خیلی زود متوجه شد که نباید مشکل خود را پنهان کند و به پزشک مراجعه کرد. ماه گذشته آقای ژانگ به بیمارستانی در ووهان مراجعه کرد و مشخص شد او به یک بیماری نادر پزشکی با نام سندرم اشک تمساح مبتلا است. دکتر «چنگ میان چین» رئیس بخش چشم پزشکی این بیمارستان توضیح داد که وضعیت ژانگ با فلج صورت این مرد که قبلا اتفاق افتاده در ارتباط است. بنا به گفته این پزشک، روند بهبودی فلج صورت بر فعالیت غدد اشکی به ویژه غدد چشم چپ ژانگ تاثیر گذاشته است.

گفتنی است؛ علائم سندرم اشک تمساح در بیماران متفاوت است. در موارد خفیف این بیماری با مشاوره و معاینات منظم پزشک برطرف می‌شود. در موارد شدید تزریق  بوتولینوم به غدد اشکی انجام می شود که اثرات تزریق ۶ ماه طول می‌کشد. همچنین مداخلات جراحی نیز یک راه حل به شمار می‌رود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 52275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =