قرارگاه پایش وضعیت گندم، آرد و نان در وزارت کشور تشکیل شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: در طول هفته گذشته قرارگاه رصد و پایش وضعیت گندم، آرد و نان در وزارت کشور و در استان‌ها نیز کارگروه‌های ساماندهی گندم، آرد و نان تشکیل شده است.

محسن کوشش تبار در حاشیه نشست مجازی با نمایندگان کارگروه های استانی افزود: این قرارگاه به طور روزانه وضعیت نانوایان را در سطح کشور رصد می کند و ترتیبی اتخاذ شده است که هیچ گونه کمبود آرد و گندم در استان ها وجود نداشته باشد و نان مورد نیاز مردم بدون هیچ گونه محدودیتی در اختیارشان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در آینده ای نزدیک هم از طریق سامانه های هوشمند طراحی شده، نظارت لازم بر زنجیره گندم، آرد و نان صورت خواهد گرفت و در مناطقی هم که لازم باشد ساعت پخت نانوایان افزایش می یابد که این موضوع به استانداران هم اعلام شده است.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: دولت مردمی حضرت آیت الله رئیسی با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یکی از تاریخی ترین تصمیم ها را برای حل مشکلات اقتصادی کشور اتخاذ کرده است.

کوشش تبار با بیان اینکه اجرای درست و کامل این طرح، نیازمند همت و حضور میدانی مدیران دستگاه ها در همه سطوح و همچنین همراهی مردم عزیز کشور است، خاطر نشان کرد: همان طور که رئیس جمهور اعلام کردند آثار و برکات طرح عادلانه سازی یارانه ها در آینده نه چندان دور در حوزه اقتصادی و معیشتی کشور نمایان خواهد شد.

وی صیانت، حفاظت و نگهبانی از بیت المال را وظیفه ای همگانی دانست و تاکید کرد: یکی از حوزه هایی که از طرح مردمی سازی یارانه ها متاثر است حوزه آرد و نان است و باید نظارت جدی در این حوزه داشته باشیم به گونه ای که تمام فرایندهای حوزه آرد و نان از ثبت سفارش، تولید و توزیع تا تحویل نان به دست مصرف کننده، مورد نظارت مستمر قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور خاطرنشان کرد: در این راستا، برنامه یکپارچه سازی و قابلیت کنترل الکترونیک طراحی شده که براساس آن ظرفیت هایی چون امکان بازرسی از سوی مردم و ثبت شکایت فراهم است.

کوشش تبار با اشاره به مصوبه اخیر ستاد تنطیم بازار که از سوی معاون اول رئیس جمهور به وزارت کشور ابلاغ شده است، گفت: براساس بند سه این مصوبه مسوولیت نظارت و کنترل قیمت آرد و نان در سراسر کشور بر عهده وزارت کشور است و همه دستگاه ها موظف به همکاری و هماهنگی کامل با این وزارت هستند.

منبع:ایرنا

کد خبر 52645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =