۰ نفر
۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
مشکل انتقال ارز به قطر حل شد

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از هماهنگی با چند بانک قطری و صرافی برای حل مشکلات مربوط به انتقال ارز و کاهش هزینه انتقال خبر داد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه حضور در نمایشگاه قطر و استفاده از جام جهانی فرصت بسیار خوبی برای تجارت با این کشور است از هماهنگی با چند بانک قطری و صرافی برای حل مشکلات مربوط به انتقال ارز و کاهش هزینه انتقال خبر داد.

علیرضا پیمان‌پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت در دومین همایش آشنایی با بازار قطر و معرفی نمایشگاه‌های تخصصی ایران در دوحه به مناسبت جام‌جهانی پیش‌رو، اظهار کرد: توسعه تجارت با قطر دو ویژگی دارد؛ نخست بحث صادرات محصولات است. در سازمان توسعه تجارت چند نمایشگاه را به عنوان بازار هدف انتخاب کرده‌ایم؛ به طور مثال در روسیه، شرق آسیا، آفریقا و کشورهای همسایه که یکی از اهداف اصلی هم بازار قطر است. معمولاً یک یا دو رویداد خاص را انتخاب می‌کنیم و با حمایت‌های همه جانبه دولت روی آنها متمرکز می‌شویم.

وی نمایشگاه پیش روی قطر را فرصتی برای زمینه سازی توسعه تجارت با این کشور قلمداد و تصریح کرد: این نمایشگاه که در بازه زمانی مناسبی برگزار می‌شود، می‌تواند منجر به عقد قرارداد برای جام جهانی شود. طبق بررسی‌های دقیق قطعاً قطری‌ها در دوره جام جهانی با مشکل کمبود کالا مواجه خواهند شد. بنابراین سفر رئیس جمهور به قطر و همچنین سفر امیر قطر به ایران را می‌توان فرصت مناسبی برای جذب منابع مالی و مشارکت‌های تجاری با این کشور برشمرد.

پیمان‌پاک خاطرنشان کرد: قطعاً در شرایط فعلی قطری‌ها در پروژه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و راهسازی ورود نمی‌کنند اما از پروژه‌های کوچک که می‌تواند برایشان برند ایجاد کند، به خوبی استقبال کردند.

به گفته پیمان پاک، مشوق‌های صادراتی سال ۱۴۰۱ به این نمایشگاه تخصیص یافته است. همچنین پیاده سازی صرافی و هماهنگی با چند بانک قطری انجام شد تا با هزینه پایین انتقال ارز انجام شود.

وی تاکید کرد: حضور در نمایشگاه قطر و استفاده از جام جهانی فرصت بسیار خوبی برای تجارت با این کشور است.

کد خبر 53242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =