افزایش قیمت قند و شکر موضوعی است که تولیدکنندگان این صنعت در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان دنبال می‌کنند، اما با توجه به عدم حصول نتیجه در جلسات، فعلا این امر منتفی است.


با وجود سیاست اخیر دولت برای کنترل بازار داخلی با ابزار کنترل قیمت، اخیرا زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت قند و شکر شنیده می‌شود که اگرچه هنوز افزایش اتفاق نیفتاده، اما نگرانی‌هایی را بین مردم ایجاد کرده است.

در این خصوص با وجود پیگیری‌های انجمن صنعت قند و شکر و رایزنی‌ها افزایش قیمت در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و جلسات انجام شده هم بدون نتیجه همچنان ادامه دارد.

گزارش خبرنگار فارس هم از بازار قند و شکر نشان می دهد که هنوز هیچ افزایش قیمتی در محصولات لحاظ نشده و با توجه به شرایط رکودی انتظار کاهش قیمت در برهه‌ای از زمان هم برای این محصولات وجود داشت.

بنابراین گزارش،‌ طبق آخرین اظهارنظرها از سوی مدیران انجمن تولیدکنندگان قند و شکر مهم‌ترین چالش بر سر راه‌ قیمت‌گذاری آمارهای ضدونقیض از میزان تولید و سودآوری شرکت‌هاست.

رضا رحمتی، معاون انجمن تولیدکنندگان قند و شکر درباره روند تولید شکر به خبرنگار فارس گفته بود: در حال حاضر قیمت هر کیلو شکر در کشور 1900 تومان است که با توجه به افزایش 45 درصدی قیمت چغندر، تولیدکنندگان شکر خواستار افزایش حدود 30 درصدی قیمت این محصول هستند

بر اساس این گزارش،‌سازمان‌های تصمیم‌گیرنده معتقدند که افزایش قیمت در شرایط فعلی صحیح نبوده و شاید این موضوع به هفته‌های آتی موکول شود.

منبع:فارس
کد خبر 536379b5ee7b4ae1b45692cd894f1dd3

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =