کشاورزی> رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی از سرمایه گذاری و تامین منابع ارزی حدود 9میلیارد دلاری این بانک در سال گذشته برای رونق تولید بویژه در حوزه کشاورزی خبر داد.

مرتضی شهیدزاده در آیین معارفه مدیرعامل جدید بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد افزود: این در حالی است که بیش از95 درصد تسهیلات و منابع ریالی مربوط به بخش کشاورزی نیز از طریق این بانک تامین می شود.

وی بدون به اشاره به آماری با بیان اینکه بانک کشاورزی در سال گذشته بیش از 95درصد تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی را به کشاورزان و متقاضیان پرداخت کرده است، افزود: سهم سایر بانک ها تنها پنج درصد بود.

شهیدزاده یکی از راهبردهای مهم بانک کشاورزی را تسهیل در روند سرمایه گذاری و رونق تولیدات داخلی و نیز اجرای سیاست های راهبردی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: این بانک با استفاده از نهادسازی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به دنبال ایجاد ارزش افزوده ،توسعه و افزایش تولید محصولات ارگانیک و تقویت زنجیره تولید است.

شهیدزاده تعداد شعب بانک کشاورزی را در سطح کشور بیش از دو هزار شعبه ذکر کرد و افزود: مشتری مداری، توجه به سرمایه انسانی و ارتقا سطح فناوری از دیگر برنامه های راهبردی درتوسعه فرایند خدمات در بانک کشاورزی است.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین بر ضرورت حمایت و تقویت بخش کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه کشور و این استان تاکید کرد.

حسن نوروزی افزود: از آنجا که بخش عمده ای از حجم سرمایه گذاری و اقتصادی در این استان بانک محور است سهم بانک کشاورزی در این راستا بویژه در زمینه رونق و توسعه بخش راهبردی کشاورزی مهم و تاثیرگذار است.

وی با اشاره به طرح خروج غیرتورمی از رکود توسط دولت یازدهم و اهتمام ویژه بر روی بخش کشاورزی، گفت: یکی از برنامه های راهبردی و محورهای مهم توسعه ای در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز همین حوزه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین گفت: بانک کشاورزی مکمل و بهترین پشتوانه مالی در جهت رونق و توسعه این بخش مهم اقتصادی است.

جعفر گوهرگانی افزود: سال گذشته با همت و تلاش مجموعه شعب بانک کشاورزی در شهرستان های مختلف استان بیش از 230 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزان و سرمایه گذاران این بخش پرداخت شد.

وی بیان کرد: علاوه بر این میزان نیز حدود 40 میلیارد ریال از محل خط اعتباری مکانیزاسیون بخش کشاورزی به متقاضیان پرداخت شد.

وی از خرید بیش از 45 هزار تن گندم مازاد بر کشاورزان در سالجاری خبر داد و گفت: از این میزان حدود 12 هزار تن گندم بذری و گواهی شده بود.

گوهرگانی اظهار کرد: تاکنون بیش از 370 میلیارد ریال بابت خرید این میزان گندم به کشاورزان از طریق بانک کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: در سال های 90 و 91 با وجود میانگین بارش سالانه بیش از 550 میلیمتری، میزان خرید گندم مازاد بر کشاورزان در استان حدود 20 هزار تن بود در حالی که امسال با وجود بروز خشکسالی ، کمبود محسوس بارش ها و پراکنش نامناسب تاکنون این میزان به حدود 46 هزار تن رسیده است.

در این آیین الله داد محمدی به عنوان مدیرعامل جدید بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات الماس مجیدی مدیرعامل پیشین این بانک تجلیل شد.


منبع:ایرنا
کد خبر 5eb88a02268845b89e60ee2bde500acd

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =