مواد غذایی> رئیس اتحادیه صنف شیرینی فروشان و قنادان گفت: براساس بر آوردهای اتحادیه، آنالیز قیمت تمام شده زولبیا و بامیه، ۱۱ هزار تومان تعیین و به اتاق اصناف ارسال شد اما با افزاش قیمت این محصول تا سقف ۱۰ هزار تومان موافقت شد .


علی بهرمند افزود: آنالیز قیمتی زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان سال جاری براساس هزینه‌های تولید این محصول  تعیین و برای تایید به اتاق اصناف ارسال شد.

رئیس اتحادیه صنف شیرینی فروشان و قنادان ادامه داد: بر اساس افزایش قیمت مواد اولیه، دستمزدها و سایر مواردی که قیمت تمام شده این محصول را تغییر می‌دهد نرخ  تمام شده هرکیلو گرم زولبیا و بامیه 11 هزار تومان برآورد شد.

وی تصریح کرد: نرخ این محصول در سال گذشته کیلویی 8 هزار و 500 تومان بود و در سال جاری نیز اتاق اصناف اجازه افزایش قیمت تا سقف هرکیلوگرم 10 هزار تومان را به اتحادیه مطبوع داد.

بهرمند اظهار داشت: نرخ این محصول تا ابتدای هفته آینده به  اتحادیه صنف شیرینی فروشان و قنادان ارسال می شود تا نرخ نامه مربوطه در اختیار قنادی‌ها قرار گیرد.

وی در پایان تاکید کرد که مصرف کنندگان برای ضمانت سلامت محصول مورد ‌نظر به محل‌های مجاز‌ یعنی قنادی‌های مراجعه کرده و از خرید این محصول از نا‌نوای‌ها، سوپرمارکت‌ها و ... که نظارتی بر تولید آنها وجود ندارد، خودداری کنند.


منبع:تسنیم
کد خبر 63a5a8e51dfb45d5a1eb0cdc38b05876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =