مواد غذایی > رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه گفت: روسیه صدور روادیدش را برای بخش توریسم تسهیل کرده اما همچنان برای بازرگانان و تجار ایرانی رفت و آمد به روسیه به سهولت امکان‌پذیر نیست.

اسدالله عسگراولادی  گفت: صادرکننده‌ای که قصد برنامه‌ریزی دائمی و بلندمدت برای فعالیت خود دارد باید رفت و آمدنش به مقاصد صادراتی‌اش آسان انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر کشورهای اروپایی به تجار راحت روادید می‌دهند اما کشوری مثل روسیه برای تجار و بازرگانان به آسانی روادید صادر نمی‌کند؛ هر چند وضعیت در بخش توریسم و رفت و آمد گردشگران به این کشور در حال انجام است اما رفت و آمد بازرگانان ما به روسیه راحت نیست.

 به گفته رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه، مشکل صدور روادید از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس هم وجود دارد و این کشورها روادید بلند مدت صادر نمی‌کنند و حتی امارات اعتبار روادیدی که برای ایرانیان صادر می‌کند ۳۰ تا ۶۰ روز برای یکبار ورود است.

عسگر اولادی همچنین درباره کاهش نرخ سود تسهیلات صادرات به ۱۱ درصد، اظهار کرد: این تصمیم جدید صندوق توسعه ملی در صورتی که وثیقه سنگین مطالبه نشود می‌تواند به بهبود و افزایش صادرات کمک کند.  

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خصوص نحوه اعطای وام به صادرکنندگان گفت: باید بر اساس عملکرد صادرکنندگان به آن‌ها وام داده شود، نه اینکه هر کسی از راه رسید بتواند وام بگیرد باید حداقل معادل سه سال صادرات را در نظر بگیرند و بر اساس آن وام داده شود. اینکه کسی اصلا صادرات نداشته و می‌خواهد در آینده صادرات کند نباید شامل وام شود.   

عسگر اولادی تصریح کرد که نباید نحوه اعطای وام به صادرکنندگان به شکل رانت درآید، بلکه باید بر اساس عملکرد و معدل کار صادرکنندگان وام داده شود.

منبع:ایسنا
کد خبر 6dcd2e5ad59d4c209344dc6efc9656e0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =