مواد غذایی> معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: باوجود ابلاغ بخشنامه‌ افزایش شش درصدی قیمت 18 قلم ماده غذایی، برنامه‌ای برای افزایش قیمت گندم، آرد و نان نداریم.

علی قنبری اظهار کرد: بخشنامه‌ افزایش شش درصدی قیمت 18 قلم ماده غذایی که گندم، آرد و نان نیز شامل آن بود ابتدای هفته جاری از سوی دولت ابلاغ شد اما این محصولات که جزو کالاهای یارانه‌ای و تنظیم بازاری هستند در سال جاری مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند.

وی افزود: دوگانه بودن قیمت گندم و آرد در قالب آزاد و دولتی مفاسدی را در بازار این محصولات به وجود آورده که پیشنهاد می‌شود اگر دولت بتواند سیاستی برای یکسان‌سازی قیمت آنها اعمال کند، می‌توان به بهبود فضای تجارت در بازار گندم و آرد امیدوار بود که البته دولت برای جبران زیان‌های احتمالی وارد شده به اقشار آسیب‌پذیر می‌تواند یارانه‌هایی در نظر گیرد.

بدون تحریم تامین نیازهای مردم ارزان‌تر می‌شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی اعلام کرد: پس از این توافق و در صورت برداشته شدن تحریم‌ها و حل مشکلات بانکی و انتقال پول، تامین نیاز مردم راحت‌تر و ارزان‌تر صورت می‌گیرد چرا که بازار رقابتی به وجود می‌آید که به نفع مردم خواهد بود.

قنبری تاکید کرد: گرچه سیاست دولت بر مبنای حمایت از تولیدات داخلی کشاورزی به ویژه تولید محصولات استراتژیک است اما کشاورزان و تولیدکنندگان نیز باید در این راستا خود را برای رقابت در بازار آزاد آماده کنند و تا حد امکان هزینه‌های تولید خود را کاهش دهند.

منبع:ایسنا
کد خبر 70e29ec5f0df4c93b5c1cb75ed9aaf45

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =