۰ نفر
۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان از اعزام هیات تجاری به یونان طی ماه آینده خبر داد و گفت: این هیئت برای بازار سنجی و مبادله تجاری در حوزه شیلات و آبزیان اعزام خواهد شد.

مجید موافق قدیری با بیان اینکه اقدامات خوبی جهت توسعه مراودات تجاری در زمینه شیلات با یونان صورت گرفته، اظهار داشت: ظرف یک ماه آینده هیئتی متشکل از تجار، بازرگانان و صاحبان صنعت شیلات به منظور توسعه مبادلات تجاری، بازارسنجی و بازاریابی به کشور یونان اعزام خواهد شد.

وی هدف از اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و بازاریابی به یونان را شناخت بازار و بررسی عملکرد رقبا عنوان کرد و افزود: شناساندن توانمندی‌های بالقوه و بالفعل جمهوری اسلامی ایران، آشنایی با تکنولوژی‌های نوین، معرفی ظرفیت‌ و توانمندی‌ سرمایه گذاری، عقد قرارداد و در نهایت توسعه روابط تجار با یونانی‌ها از جمله این اهداف است.

وی به ملاقات و مذاکره با مسئولان و اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن یونان و فعالان بخش خصوصی صنعت شیلات یونان اشاره کرد و اینکه مذاکراتی جهت خرید 4 فروند کشتی صیادی و تشکیل شرکت‌های بازرگانی مشترک انجام شده است.

دبیرکل مشترک اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان در ادامه پایش وضعیت اقتصادی و قدرت خرید و کیفیت بسته بندی محصولات رقبا در بازارهای هدف، بازدید از کارخانجات تولیدی و آشنایی با تکنولوژی‌ مورد استفاده در آنها را از جمله مواردی ذکر کرد که در سفر هیئت تجاری ایران به یونان مد نظر قرار خواهد گرفت.

موافق قدیری با اشاره به رتبه یونان در صنعت شیلات اضافه کرد: این کشور رتبه اول پرورش آبزیان در قفس را در اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه مدیترانه دارد و در حال حاضر این صنعت توسط اتحادیه اروپا حمایت و در یونان نیز روز به روز توسعه پیدا می‌کند. همچنین یونان رتبه اول جهان را در تولید برخی از گونه‌های ماهیان پرورشی را دارد.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه سرانه مصرف آبزیان در یونان سالیانه 27 کیلوگرم و در ایران 8.5 کیلوگرم است. کفت: حدود 80 درصد تولیدات صنعت شیلات یونان صادر و بیشتر به کشورهای ایتالیا، اسپانیا و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

به گفته موافق قدیری در همین راستا در نظر است، برای جذب سرمایه گذاری خارجی و معرفی فرصت‌های تجاری کشورمان در زمینه شیلات و صنایع وابسته با طرف‌های یونانی مذاکره کنیم و به همین منظور سازمان جذب سرمایه گذاری‌های خارجی در این سفر ما را همراهی خواهند کرد.

عضو هیات مدیره و دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان بااشاره به هزینه‌های پایین تولید آبزیان در یونان خاطرنشان کرد: هزینه‌های تولید و پرورش آبزیان در قفس در میان کشورهای اتحادیه اروپا دارای کمترین قیمت است.

وی گفت: یونان به دلیل داشتن تعداد جزیره و سواحل زیاد، دارای زیرساختهای بسیار مناسب جهت پرورش آبزیان است و از این منظر نیز دارای تجربه فراوانی است که می‌تواند در اختیار صاحبان صنعت شیلات کشورمان قرار گیرد.

منبع:فارس
کد خبر 89a3fdadf8de4709ad2ae936d4855dbb

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =