۰ نفر
۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳
غذا و تغذیه> یک محقق طب اسلامی گفت: کسانی که سرفه زیاد می‌کنند یا دارای تورم در ناحیه مجاری تنفسی هستند, مصرف جوشانده شکوفه سیب و خود سیب برایشان بسیار مفید است، همچنین سیب درمان کننده سوءهاضمه است و برای کاهش قند خون دیابتی‌ها بسیار موثر است.

سید حسن ضیایی درباره خواص سیب اظهار داشت: افرادی که ۱۵ تا ۲۰ کیلو اضافه وزن دارند بهترین درمان برای رفع چاقی مصرف حداقل ۴ عدد سیب شیرین درختی را در طول روز است.

سیب برای درمان دیابت بسیار مفید است

این محقق طب اسلامی افزود: سیب برای درمان دیابت بسیار مفید است؛ خوردن سیب رسیده در افرادی که دیابت نوع ۱ و ۲ دارند مفید بوده چرا که قند خون را بالا نمی‌برد و در حد تعادل نگه می دارد.

ضیایی ادامه داد: میوه‌هایی مانند گیلاس, آلو بخارا و گلابی رسیده برای افراد دیاتی‌ها مفید است چرا که دارای ۷۰ درصد سوربیتول است؛ سوربیتول تبدیل به انرژی می‌شود و قند خون را بالا نمی‌برد.

سیب درمان کننده سوءهاضمه و بیماری‌های معده است

وی بیان داشت: کسانی که مبتلا به سوء هاضمه یا بیماری‌های عضوی معده هستند و سیب بسیار برای درمان سوء هاضمه و بیماری‌های معده مفید است، چرا که سیب سرشار از پکتین است.

سیب درمان کننده سرفه است

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: کسانی که سرفه زیاد می‌کنند یا دارای تورم در ناحیه مجاری تنفسی هستند, مصرف جوشانده شکوفه سیب بسیار برای این افراد مفید است.

ضیایی خاطرنشان کرد: کسانی که دارای زخم‌های ناشی از عفونت‌های خونی یا مانند این‌ها دارند, سیب داروی خوبی برای درمان زخم‌ها است.

منبع:جام نیوز
کد خبر 8fb824e587894adb9788bbfed378760c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =