مواد غذایی> معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت از تداوم تأمین مایحتاج عمومی مردم بدون هیچ گونه مشکلی خبر داد.

عباس قبادی، در بازدید میدانی از یکی از میادین میوه و تره بار شهر تهران پای صحبت فروشندگان و مردم قرار گرفت.

وی در این بازدید به مردم امیدواری داد که با توجه به مکفی بودن ذخایر کالاهای استراتژیک کشور تأمین مایحتاج عمومی آنها بدون هیچ گونه مشکلی تداوم دارد و هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشند.

در این بازدید تعدادی از مردم و فروشندگان از زحمات مجموعه وزارت صمت در تأمین کالاهای اساسی به خصوص در این شرایط حساس کنونی و تحریم های ظالمانه دشمنان تقدیر و تشکر کردند.

حل مشکلات روغن جامد تا پایان هفته بعد

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص روغن نیز بیان کرد: روغن خوراکی مایع سفره مردم به وفور در همه جا یافت می شود و مشکلات روغن جامد نیز تا پایان هفته بعد حل می شود.

قبادی با اعلام اینکه روغن خام به اندازه مکفی به کارخانجات داده شده است، گفت: موجودی روغن خام کشور خوب است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه تخم مرغ، مرغ و گوشت در میادین میوه و تره بار به قیمت مصوب عرضه می شود، اضافه کرد: اگر در نقطه ای از شهر گران فروشی مشاهده شود قطعاً برخورد خواهد شد.

ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی برای تنظیم بازار داخل در دست بررسی است

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص گوجه فرنگی نیز گفت: تولید برخی محصولات کشاورزی در مقاطعی از سال به دلایل مسایل فصلی و آب و هوایی کم می شود، اما خوشبختانه گوجه فرنگی مناطق جنوبی کشور اکنون رسیده است و حجم عظیمی از این محصول به زودی به بازار عرضه می شود.

قبادی با بیان اینکه اکنون نیز گوجه در همه فروشگاه‌ها وجود دارد، بیان کرد: تغییرات قیمتی این محصول به دلیل سودجویی برخی افراد و دلالان بوده است که دستگاه‌های نظارتی با بررسی های انجام شده برخوردهای قانونی لازم را اعمال خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل افزایش قیمت ارز، صادرات گوجه فرنگی فوق العاده رشد داشته است، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به نیاز داخل به این محصول موضوع تجدید نظر و ممنوعیت در صادرات گوجه فرنگی را برای تنظیم بازار داخل در دستور بررسی دارد.

منبع:شاتا
کد خبر 8fe6b9bbd0704d1293b6f2b79dd01ea0

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =