اقتصاد غذا، شرکت تکوین الکترونیک تولید کننده انواع محصولات خانگی در ایران، در ادامه بومی سازی تولیدات خود و انتقال تکنولوژی های روز دنیا به ایران موفق شد خط دوم تولید لباسشویی سامسونگ را به خطوط تولیدات مختلف لوازم خانگی اضافه کند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا«فود پرس»،  خط دوم تولید لباسشویی در کارخانه تکوین الکترونیک روز گذشته به مناسب روز خبرنگار و با حضور جمیع خبرنگاران رسانه های مختلف گشایش و به خطوط تولید این شرکت اضافه شد.
امیر حسین میر محمد صادق، مدیر عامل شرکت تکوین الکترونیک در کنفرانس خبری که به همین مناسبت برگزار گردید گفت شرکت تکوین الکترونیک  در کنفرانس خبری که به همین مناسبت برگزار گردید گفت: شرکت تکوین الکترونیک از دو سال گذشته در پی توافقات با شرکت سامسونگ و بومی سازی محصولات سامسونگ در بخش لوازم خانگی آغاز به کار کرد که در فاز اول با تولید جاروبرقی در مدلهای مختلف  و در فاز دوم انواع لباسشویی و یخچال فریزر و هم اکنون نیز در طرح های توسعه ای خود به افزایش خطوط تولید پرداخته است .
میر محمد صادق با بیان این مطلب که هدف اصلی این شرکت انتقال تکنولوژی و بومی سازی کامل محصولات سامسونگ در بخش لوازم خانگی است افزود:  هدف ما در کنار افزایش تولیدات استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تولید همزمان با استاندارد های سامسونگ می باشد مدیر عامل تکوین الکترونیک با تجلیل از اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار و تبریک این روز خبرنگاران را بازوی قدرتمند صنعتگران دانست و خاطر نشان ساخت که جمیع اصحاب رسانه ها هستند که می توانند در دوره ای که بعنوان پسا تحریم از آن یاد می شود فعالیت های از  این قبیل را که منافع ملی در آن نهفته است را به اطلاع افکار عمومی برسانند.
وی افزود تکوین الکترونیک یکی از واحدهای گروه سام است که با پشتوانه تجربه موفق واحدهای تولیدی تلویزیون و مانیتور در تولید متنوع و به روز انواع محصولات سامسونگ اهداف بلند مدت دیگری را نیز دنبال می کند.
مدیر عامل تکوین الکترونیک گفت: تولید موتور DIM لباسشویی سامسونگ که با تکنولوژی Digital invertor جدید ترین نوع موتورهای کم مصرف و با دوام است در کشور توسط همین کارخانه به تولید انبوه خواهد رسید وی خاطر نشان ساخت در حال حاضر با شرکت سامسونگ کره با توجه به شرایط جدید اقتصادی و پسا تحریم به توافق رسیدیم که نه تنها این تکنولوژی به ایران منتقل گردد بلکه ساخت تمامی قطعات با همین روش انتقال تکنولوژی به این کارخانه منتقل شود.
میر محمد صادق با توجه به اشتغال مستقیم بیش از 700 نفر در این واحد تولیدی ابراز امیدواری کرد که با افزایش خطوط و انتقال تکنولوژی این اشتغال به بیش از 1200 نفر افزایش یابد وی در رابطه با ظرفیت تولید ماشین لباسشویی گفت خط اول تولید این کارخانه با ظرفت 800 دستگاه در هر شیفت مدتهاست که عملیاتی و مشغول بکار است و با راه اندازی خط دوم که امروز شاهد گشایش آن هستیم بواسطه استفاده از تکنولوژی جدید تر امکان افزایش تولید در این خط در هر شیفت 1400 دستگاه امکان پذیر شده است.
مدیرعامل تکوین الکترونیک افزود بدلیل آنکه برنامه اولیه ما صادرات محور بوده و با این افزایش ظرفیت بیش از مصرف داخل تولید خواهیم داشت، بزودی و با همکاری سامسونگ بخش بازاریابی خارجی در تکوین الکترونیک راه اندازی خواهد شد که با توجه به اینکه مجوز صادرات را از سامسونگ داریم امیدواریم به بازار صادراتی منطقه نیز دست یابیم.
وی در خاتمه یادآور شد که در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و تدابیر دولت محترم، بزرگترین دستاورد ما انتقال تکنولوژی روز به نیروهای کار جوان و باهوش ایرانی خواهد  بود.

کد خبر 992d9036405946ada3c9c03908a2ae1d

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =