صنایع غذایی> اقتصاد غذا - سفیر آفریقای جنوبی در بازدیدی از پالایشگاه غلات زر، ضمن تحسین این مجموعه، بر لزوم گسترش روابط تجاری بین ایران و آفریقا تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»،آرچی وایت هد، در این بازدید گفت: این حجم از تکنولوژی مدرن و بروز دنیا، تنوع محصولات تولیدی و زنجیره تأمین حاکم در پالایشگاه غلات زر مرا حیرت زده کرد، پیشتر درخصوص این صنعت مطالعاتی داشتم و در نتیجه این مطالعات پالایشگاه غلات زر را به عنوان سرآمد این صنعت در ایران برای بازدید انتخاب کردم.
مدیرعامل پالایشگاه غلات زر نیز در حاشیه این بازدید آفریقای جنوبی را مقصد محصولات تولید گروه زر در 10 سال گذشته خواند و ابراز امیدواری کرد با تعاملات صورت گرفته روابط تجاری بین دو کشور گسترش یابد.
محسن امینی در خصوص مذاکرات صورت گرفته در این بازدید تشریح کرد: مذاکراتی پیرامون سرمایه گذاری مشترک در زمینه صنایع مرتبط با غلات در آفریقای جنوبی صورت گرفت و همچنین درخصوص گسترش روابط تجاری بین ایران و آفریقای جنوبی درحوزه غلات رایزنی‏هایی انجام شد.
گفتنی است بیش از 10 سال است که پاستای تولید زرماکارون به کشورهای مختلف قاره آفریقا صادر می شود و در شش ماه گذشته صادرات محصولات زرفروکتوز به این کشورها نیز آغاز شده است.


کد خبر 9adf365ab65b46e99c6a866088dbb50c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =