صنایع غذایی> وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه سازمان حمایت تعیین کننده قیمت مواد لبنی و نظارت کننده بر قیمت این مواد است، تصریح کرد: شورای اقتصاد برای جلوگیری از فروش گندم وارداتی به دولت و حمایت از کشاورزان مابه التفاوت از واردات را تصویب و اجرا کرده است.


محمود حجتی درپاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا هر روز با افزایش قیمت مواد لبنی رو به رو هستیم، اظهارداشت: من اطلاعی ندارم چه کسی مجوز این افزایش قیمت ها را داده، از مسئولین آن بپرسید،بنده مسئول این بخش نیستم.

وی با بیان اینکه تعیین کننده قیمت نهایی مواد لبنی سازمان حمایت است،گفت:این سازمان آنالیز و بررسی می کند که قیمت مواد اولیه و هزینه و ارزش افزوده این محصولات چقدر است و با چه قیمتی باید در بازار به فروش برسد.

اختصاص یارانه مواد لبنی، تنها به شیر مدارس

عضوکابینه یازدهم با اشاره به اینکه سازمان حمایت بر افزایش و قیمت محصولات لبنی نظارت می کند، افزود: متاسفانه با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد در مواد لبنی تنها به شیر مدارس یارانه اختصاص پیدا می کند و در دولت به دیگر محصولات لبنی منابعی اختصاص نداده است.

حجتی با بیان دلایل مابه التفاوت  برای واردات گندم، ادامه داد:این افزایش تعرفه  برای ما به التفاوت است که مصوبه آن هم کمی دیر ابلاغ شده و بعد از فصل خرید ان شا الله رفع می شود.

افزایش تعرفه واردات گندم، کاهش نگرانی کشاورزان

وزیر جهاد کشاورزی قیمت گندم خارجی را در فصل خرید گندم کشاورزان داخلی پایین تر دانست و اظهار داشت: در فصل خرید گندم  این نگرانی وجود دارد که  گندم وارداتی را به دولت بفروشند، برای جلوگیری از این نگرانی شورای اقتصاد مصوبه ای داده است که بعداز فصل برداشت و خرید دولتی ان شا الله دوباره شورای اقتصاد برای تعیین مقدار تعرفه تصمیم می گیرد.

منبع:خانه ملت
کد خبر 9e21eacb4c2c4040ab4c7bc88118a7f4

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =