معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان درباره آخرین پیگیری‌ها و اقدامات مربوط به تخصیص یارانه به تولیدکنندگان شیرخام و خرید شیر با قیمت مصوب 1440 تومان توضیح داد.

محمد مشکورزاده اظهار کرد: دستورالعمل تخصیص یارانه به شیرخام توسط مرکز به ما ابلاغ شده است که ما براساس این دستورالعمل باید لیست دامداران مربوطه را به مرکز ارسال کنیم و در صورت تایید دامداران، مبلغ یارانه مستقیما به حساب دامدار واریز خواهد شد.

وی افزود: ​در چند هفته اخیر با توجه به اعلام تخصیص یارانه شیرخام برای 4 ماه ابتدای سال، سازمان جهاد کشاورزی استان، میزان برآورد شیر استحصال شده از دامداری‌ها را به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است.​ برخی دامداران، مستقیما و برخی دیگر از طریق واسطه‌ها یعنی مراکز جمع‌آوری، شیر را به کارخانه تحویل داده​اند. مبلغ این یارانه نهایتا به حساب خود دامدار واریز می‌شود.

مشکورزاده با اشاره به اینکه از ابتدای ماه جاری مسئولیت خرید شیرخام با قیمت 1440 تومان از سوی وزیر جهاد کشاورزی به اداره‌های تعاون روستایی محول شده است، ​خاطرنشان‌کرد:​ این مصوبه به 7 استان کشور ابلاغ شده اما هنوز در استان ما عملیاتی نشده است که ما نیز در حال پیگیری و هماهنگی برای اجرای این مصوبه هستیم.

همچنین هرمز خواجوی، مدیر تعاون روستایی خوزستان درباره ابلاغیه اخیر وزارت جهادکشاورزی مبنی بر خرید شیر با قیمت مصوب 1440 تومان، عنوان‌کرد: این مصوبه به ما ابلاغ شده اما هنوز دستورالعمل اجرایی آن به ما نرسیده است ولی به محض دریافت این ابلاغیه، خرید شیر در استان آغاز می‌شود.


منبع:ایسنا

کد خبر a1f2ea5dd7804a06a43223a635ee9b5b

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =