رییس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با اعلام اینکه در هفته گذشته هیأت مدیره این انجمن با آقای نوبخت جلسه‌ای داشته‌ است، گفت: وی پس از بررسی پرونده قول دادند، تا با برگزاری جلسه‌ای با وزرای مربوطه مشکلات دامداران را حل کند.

مدت‌هاست که دامداران و تولید‌کنندگان شیرخام، این ماده غذایی بی‌جایگزین از عدم دستیابی به مطالبات مصوب شده توسط دولت که بارها خواهان اجرایی شدن آن بوده‌اند، می‌گویند و انگار کسی قصد ندارد، سناریوی پایانی این سریال طولانی را به نگارش درآورد.

این گزارش می‌افزاید: در حالی که دامداران امسال مدعی بودند، قیمت تمام شده شیر بیش از 1500 تومان است و سخت در انتظار اعلام قیمت مصوب به انتظار نشسته ‌بودند که بالاخره پس از کش و قوس‌ و بررسی‌های فراوان دولت در تیرماه سال جاری قیمت 1440 تومان را برای آن مصوب کرد، اما به جای اینکه این قیمت به نفع دامداران شود و درد ‌آنها را دوا کند، صنایع از شیر 1440 تومانی ماهی گرفتند و دوبار قیمت شیر را در ابتدا و بعد از ماه ماه مبارک رمضان و هر بار به میزان 15 درصد افزایش دادند و در دفاع از اقدامشان در مقابل دامداران ابراز داشتند که صنایع توان پرداخت نرخ 1440 تومان مصوب به ازای هر کیلو شیر را ندارند!؟

از روزی که قیمت شیرخام تولیدی دامداران برای خرید توسط کارخانجات 1440 تومان اعلام شد، تا به امروز 4.5 ماه می‌گذرد، اما هنوز هم دامدار شیر را زیر قیمت مصوب به صنایع و صنایع لبنی با افزایش قیمت به دلیل تعیین نرخ 1440 تومان توسط دولت، به مردم می‌فروشد.

ناگفته نماند که به گفته دامداران اجرایی نشدن مصوبه 1440 تومان دولت تنها مطالبه دست‌نیافتنی آنها نبوده، بلکه از این مطالبات معوق دست نیافتنی می‌توان به 5 ماه علوفه معوق تیرماه تا آذر 92، عدم پرداخت کسری یارانه اسفندماه سال 92، و عدم اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر تخصیص یارانه (300 میلیارد تومانی) سه ماهه بهار امسال هم اشاره کرد.

این گزارش حاکی است: اما علیرغم مشکلاتی که به دلیل محقق نشدن مطالبات، دامداران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خوشبختانه سعه صدر بالایی دارند و این بار علیرغم بارها عنوان کردن مطالباتشان و عدم دستیابی به جواب از نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خواسته‌اند، مشکل‌شان را حل کند.

رییس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه هفته گذشته هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران با آقای نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور جلسه‌ای داشته‌اند، گفت: آقای نوبخت پس از بررسی پرونده و مستندات ارائه شده دامداران مبنی بر عدم اجرای مصوبات و معوقات قول داده‌اند، تا با برگزاری یک جلسه با وزرای صنعت، معدن و کشاورزی و همچنین سینکی رئیس ستاد تنظیم بازار مشکلات بررسی و به زودی این مشکلات حل شود.

منبع:فارس
کد خبر a25c62c3c8f84f979f29b0f578d8e956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =