۰ نفر
۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸
برای عرضه مرغ منجمد در بورس باید مشخصات کامل محصول عرضه شده، شامل زمان تولید، انقضاء و سایز ذکر شود تا خریداران با اطلاعاتی کامل، کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) در واکنش به عرضه مرغ منجمد به زودی در بورس کالا در آینده نزدیک با اعلام این مطلب گفت: گوشت مرغ را به دلیل حساسیت ویژه ای که به لحاظ فساد پذیری دارد، باید با حساسیت ویژه، شرایط خاص و به صورت تخصصی در بورس کالا عرضه کرد.
محمد یوسفی افزود: در گذشته دو مرتبه مرغ منجمد در بورس کالایی ایران عرضه شد که به دلیل نداشتن شرایط مطلوب عرضه، با استقبال خریداران مواجه نشد.
وی خاطرنشان کرد: برای عرضه مرغ منجمد در بورس باید مشخصات کامل شامل زمان تولید، انقضاء و سایز مرغ ذکر شود تا خریداران با اطلاعات درستی بتوانند محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.
رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی تصریح کرد: هر کیلو گرم مرغ زنده 4150 تا 4600 تومان در استان‌های مختلف کشور به فروش می‌رود که این افزایش مقطعی قیمت مرغ را به نرخ تمام شده 4800 تومان نزدیک کرده است.
یوسفی با بیان این که افزایش واردات نهاد های طیور در هفته های گذشته و برداشت ذرت داخلی قیمت عرضه این محصول را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، یادآورشد: نرخ روز هر کیلو سویا در بازار مصرف 1800 و ذرت با افت مشخص به 890 تومان رسیده است، در حالی که هفته گذشته هرکیلو ذرت 1020 تومان به فروش می‌رسید.

ترکیه ای ها مرغ را به همسایگان خود ارزان تر می فروشند

وی تاکید کرد: ایران به دلیل صادرات محدودی که در بخش مرغ گوشتی دارد، عرضه مرغ در بورس کالا نیز مشکلی از مشکل مرغداران حل نمی کند، زیرا مرغی که در بورس عرضه می شود، دوباره از بازار داخلی سر در می‌آورد.
یوسفی گفت: مرغ تولید شده در صنایع داخلی با قیمت تمام شده بالایی که دارد توان رقابت با سایر کشور های صادرکننده و تصاحب بازارهای جدیدی گشایش یافته مانند روسیه را ندارد.
وی با اشاره به اینکه تولید کنندکان کشور های صادر کننده مرغ به واسطه مشوق‌های صادراتی که دریافت می کنند قیمت تمام شده کمتری دارند، گفت: هر کیلو مرغ گوشتی در ترکیه نصف قیمت داخلی و در برزیل 3 دلار است، در حالی که برزیل هر کیلو گرم مرغ را به ایران با احتساب هزینه های حمل 1.9 دلار صادر می‌کند.
گفتنی است که بنا بر اعلام بورس کالایی ایران، به زودی مرغ منجمد در تالار محصولات کشاورزی عرضه می‌شود و در صورت موفقیت، گوشت مرغ نیز بورسی می‌شود.
کد خبر b1ec04ade80b415f874572c6e356e6da

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =