کشاورزی> در پی انتشار برخی شبهات در خصوص تولید و واردات محصولات کشاورزی تراریخته، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی توضیحاتی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، متن این توضیحات به شرح زیر است:

براساس قانون ایمنی زیستی هرگونه تکثیر و تولید محصولات تراریخته باید با مجوز شورای محصولات تراریخته صورت گیرد.

این گزارش با تاکید بر این که تاکنون هیچ مجوزی برای تکثیر و انتشار محصولات تراریخته با مصارف انسانی از سوی این شورا صادر نشده و هیچ نوع محصول تراریخته ای در کشور تولید نمی شود، می افزاید: تحقیق و پژوهش درباره محصولات تراریخته به عنوان یک علم و تکنولوژی در کشور آزاد است و هم اکنون سازمان ها و موسسات تحقیقاتی بخش کشاورزی پژوهش های مختلفی بر روی محصولات تراریخته انجام می دهند.

این گزارش در ادامه با اشاره به این که علاوه بر سازمان های بهداشتی و نظارتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بر سلامت محصولات و فرآورده های مورد مصرف خوراکی انسان نظارت دارند،اضافه می کند: تولید و واردات محصولات تراریخته بدون کسب مجوز از مراجع قانونی جرم محسوب شده و با متخلفان مطابق قانون برخورد می شود.
کد خبر be14a89a17e54ded92ee1fe36dc5339b

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
    0 0
    واردات آن که در حد چند میلیارد دلاری تراریخته سالها است انجام میشود و تیغ وزارت کشاورزی فقط علیه تولید داخلی به کار رفته است. امید آنکه عکس شود.