وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد که برداشت غلات در این کشور امسال از مرز ۱۳۱ میلیون تن عبور خواهد کرد که یکی از بزرگترین برداشت های این کشور پس از رکورد ۱۳۵.۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد که برداشت غلات در این کشور امسال از مرز 131 میلیون تن عبور خواهد کرد که یکی از بزرگترین برداشت های این کشور پس از رکورد 135.5 میلیون تن در سال 2017 محسوب می شود.


دیمیتری پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور گفت: امروز می توانیم در مورد پایان فصل برداشت در روسیه صحبت کنیم. غلات تقریباً به طور کامل خرد شده اند. بنابراین، با اطمینان می توان گفت که در سال 2020 کشاورزان ما یکی از مهمترین برداشت ها را در تاریخ معاصر این کشور صورت داده اند.

آخرین آمار از پیش بینی های قبلی فراتر رفته است. این وزارت خانه در ماه سپتامبر پیش بینی کرده بود که برداشت غلات امسال به 122.5 میلیون تن برسد.

تولید محصولات کشاورزی در روسیه طی شش سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است. این کشور به لطف افزایش برداشت و قیمت گذاری جذاب موفق شده است بیش از نیمی از بازار جهانی گندم را به خود اختصاص دهد و به بزرگترین صادر کننده غلات در جهان تبدیل شود.

از اوایل سال 2000، سهم روسیه از بازار جهانی گندم چهار برابر شده است. در سال 2018-2019، روسیه 35.2 میلیون تن گندم به بازار جهانی صادر کرد.


رشد 2.4 درصدی تولید غلات جهان در 2019/ فائو: ذخیره غلات جهان در سطح خوبی است

پیش بینی شده است که این کشور با برداشت گسترده غلات، رهبری خود را در بازار جهانی گندم در سالهای آینده حفظ کند.
کد خبر c193a99ae24c4aedba3e49c6a8dbfad1

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =