مواد غذایی> مدیرکل گمرک بوشهربا اشاره به آغاز ترخیص کالاهای رسوبی، از تعیین تکلیف بخش عمده‌ای از کالاهای اساسی و تولیدی رسوبی در گمرک بوشهر و ترخیص قریب الوقوع آن خبر داد.

 بهروز قره‌بیگی  در نشست با رئیس کل دادگستری و دادستان بوشهر از برطرف شدن  مشکل ترخیص کالاهای اساسی و رسوبی در گمرک بوشهر خبر داد و اظهار داشت: پیرو تصمیمات اتخاذ شده در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و با ابلاغ بخشنامه جدید گمرک، خوشبختانه مشکل ترخیص کالاهای  اساسی رسوبی و تولیدی در گمرک بوشهر که  بیشتر مشکل کد رهگیری از طرف بانک داشتند، برطرف شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به تسریع در ترخیص کالاهای یاد شده خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی به صاحبان کالاهای اساسی و تولیدی برای مراجعه و حضور به منظور انجام تشریفات گمرکی انجام شده و گمرک آمادگی لازم برای ترخیص هرچه سریعتر کالاهای مشمول این بخشنامه را دارد.  

ناظر گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون حدود 27 سازمان و دستگاه اجرایی با گمرک در ارتباط هستند خاطرنشان کرد: ترخیص کالاهای وارداتی، منوط به اعطای مجوز از سوی سازمان‌ها و ادارات ذی‌ربط در امر تجارت می‌باشد.
وی با اشاره به آغاز ترخیص کالاهای رسوبی از تعیین تکلیف بخش عمده‌ای از کالاهای اساسی و تولیدی دپو شده در گمرک بوشهر و ترخیص قریب الوقوع آن خبر داد.

  قره‌بیگی با اشاره به ترخیص کالاهای رسوبی در کوتاه‌ترین زمان افزود: گمرک هیچ نقشی در دپو کالاهای وارداتی ندارد و در صورت داشتن مجوزهای لازم در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن و به صورت شبانه‌روزی ترخیص می‌شود که هم اکنون ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی آغاز شده است.

منبع:تسنیم
کد خبر c83689fd7ada42f3a26713737548a3b8

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =