۰ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۸
میوه ها جایگاه مهمی در تغذیه  ما دارند. نظر همه متخصصان تغذیه این است که باید روزانه حداقل دو تا سه واحد میوه بخورید.

به گزارش خبرگزاری میزان، اما حتماً شما هم شنیده اید که می گویند باید قبل از مصرف میوه حتماً باید پوست آن را بگیریم یا این که آناناس باعث لاغری می شود و یا این که کل میوه ها منبع ویتامین C هستند و غیره.

به نظر شما همه ی این گفته ها حقیقت دارند و یا این که به مرور زمان تبدیل به باورهای رایج بین مردم شده اند؟ در این مقاله قصد داریم به چند نمونه از این باورهای رایج اشاره کرده و درست و غلط آن ها را بگوییم. با ما همراه باشید.درست نیست. اصلاً حیف است که پوست میوه را بکنید. می دانید چرا؟

به خاطر این که بیشتر میزان ویتامین میوه ها در پوست آن ها قرار دارد. اما اینجا یک مشکل وجود دارد: باقیمانده ی آفت کش هایی که به میوه ها می زنند. اگر می توانید که حتماً از محصولات ارگانیک استفاده کنید. در غیر این صورت حتماً قبل از مصرف، آن ها را به دقت بشویید تا از وجود احتمالی آفت کش ها پاک شوند.

افرادی که برای هضم پوست میوه دچار مشکل هستند نیز باید سعی کنند پوست میوه ها را خیلی نازک بگیرند تا بیشترین خواص میوه حفظ شود.حتماً شما هم در فیلم ها و سریال های زیادی دیده اید که یک لیوان بزرگ آب پرتقال در صبحانه ثروتمندان خودنمایی می کند. اما بایدی وجود ندارد.

مصرف آب میوه برایصبحانه بیشتر به عادت های غذایی ما بستگی دارد. با این حال اگر احساس می کنید که بدنتان به ویتامین بیشتری نیاز دارد بهتر است که خودتان آب میوه بگیرد و یا بهتر از آن یک میوه ی کامل میل کنید. یک صبحانه کامل و خوب باید حاوی یک نوشیدنی مانند چای یا قهوه، یکی از محصولات لبنی مانند پنیر و غلات باشد.

مصرف میوه برای صبحانه اجباری نیست بلکه یک انتخاب است. اگر میلتان نمی کشد نیازی ندارد خودتان را مجبور کنید. می توانید در ساعات بعدی روز میوه تان را میل کنید. هدف این است که شما روزانه دو یا سه واحد میوه میل کنید اما اجباری نیست که یکی از این میوه ها حتماً برای صبحانه باشد.

باورهای غلطی که از میوه ها داریم 

آناناس به لاغر کردن شهرت دارد و بیشتر مردم آن را یک میوه ی چربی سوز می دانند. اما باید به این شهرت کمی تردید داشت. واقعیت این است که آناناس نمی تواند چربی ها را بسوزاند اما این توانایی را دارد که بخشی از چربی های مصرفی را یک جا جمع کند و باعث شود این چربی ها خیلی زود بدون جذب شدن هضم شوند.

برای همین هم چربی ها نمی توانند در محل های نامناسبی از بدن مانند ران ها و شکم انباشته شوند. مصرف آناناس برای از بین بردن چربی هایی که قبلاً در بدن انباشته شده اند فایده ای ندارد. فقط ورزش کمک می کند که این چربی ها شل و کم کم آب شوند.این باور اشتباه است.

بیشتر میوه ها حاوی میزان زیادی ویتامین C می باشند اما فقط برخی از میوه ها منبع ویتامین C هستند و نباید تصور شود که همه ی میوه ها سرشار از این ویتامین هستند. برای این که بیشترین میزان ویتامین C را دریافت کنید باید میوه هایی مانند انگور فرنگی، توت فرنگی،

پاپایا، کیوی و یا مرکبات مصرف کنید. بیشتر میوه ها در هر ۱۰۰ گرم بیشتر از ۵۰ میلی گرم ویتامین C دارند. بقیه میوه ها مانند انگور، سیب، موز یا گیلاس حاوی ویتامین C کمتری هستند. در واقع هر ۱۰۰ گرم از این میوه ها ۱۰ میلی گرم ویتامین C دارد.


این گفته کاملاً درست است. میوه های خشک برای افرادی که تحرک و جنب و جوش زیادی دارند توصیه می شود به خاطر این که میوه های خشک انرژی زیادی دارند. باید بدانید که هر ۱۰۰ گرم از این میوه های خشک حاوی حدود ۳۰۰ کالری هستند.

این میوه ها همچنین منبع فوق العاده ی املاح معدنی هستند. برای همین هم میوه های خشک برای رفع خستگی بعد از ظهر فوق العاده اند و یک عصرانه مناسب محسوب می شوند. اما باید توجه داشته باشید که در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.
کد خبر ce4231359ee3432182da80ca77f49753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =