علیرضا مهاجر مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح افزایش تولید دانه های روغنی در گفتگویی که فیلم آن در یک خبرگزاری منتشر شده است اظهارات عجیبی در خصوص عملکرد روسای جمهور ایران، نمایندگان مجلس، وزراء، تجار، اتاق بازرگانی ایران  و حتی جناح های سیاسی بیان می کند که جا دارد این اظهارات بحث برانگیز و غیر دقیق با توجه به واقعیت های موجود با دقت نظر بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

وی در این گفت و گو بیان می کند: واردکنندگان متاسفانه در تمامی ارکان نظام نفوذ پیدا کردند چه در ارکان تصمیم گیری کشور مثل سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، قوه مقننه و نهادهای مختلف نفوذ دارند و آنها کارهای کارشناسی را به خورد مسوولان می دهند.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی می افزاید: گاها در کشور می گویند که قدرت دست کیست. نهاد ریاست جمهوری؟ میگم نه. قوه قضاییه؟ میگم نه. مجلس؟ میگم نه. میگن پس کجاست؟ میگم قدرت در اتاق بازرگانی ایران در خیابان طالقانی است اونها تصمیم می گیرند ما چکار بکنیم.

مهاجر همچنین در اظهارتی عجیب و غیر کاشناسی غنی سازی مواد غذایی از جمله روغن به منظور بهبود تغذیه و سلامت جامعه را با اظهاراتی غیر مسوولانه زیر سوال می برد و تبلیغ روغن غنی سازی شده با ویتامینD را نشانه ای برای تبلیغ و مصرف بیشتر روغن و بالابردن مصرف سرانه روغن نباتی و وابستگی بیشتر می داند.
وی همچنین با نقد عملکرد دستگاه نظارتی و متولیان سلامت کشور می گوید: وزارت بهداشت و انستیتو (انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور) نیز با آنها همکاری دارد  دانشگاه هم با اینها همکاری دارد. اما تهش را که نگاه میکنی افزایش وابستگی برای کشور ایجاد می شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی می گوید: در این دو سیستم (جناح) چپ و راست که قدرت را 8 سال این و 8 سال آن یکی می گیرد هر دو فاسد هستند. سیستمشان فاسد است و دنبال واردات هستند هیچ فرقی بینشان نیست که این رییس جمهور شود یا آن یکی. آن کسی که رانت می دهد و آن کسی که رانت می خورد هر دوتاشان در آن دولت بودند در این دولت هم هستند و در دولت بعدی هم هستند. چون قدرت در اتاق بازرگانی در ساختمان شیشه ای بزرگ خیابان طالقانی است.
وی  عنوان می کند: ما در استانهای خوزستان، گلستان، مازندرن، گیلان، مغان و قسمتی از آذربایجان غربی کمی کار بکنیم تمامی نیازهای کشور در بخش محصولات زراعی را تامین می کنیم. کار نمی خواهیم بکنیم و تا می آییم کار کنیم با واردات کالا ما را با سر میزنند زمین. کی وارد می کند؟ اون واردکننده در همین خیابان طالقانی. طرف میخواهد رییس جمهور بشه وامدار اینها میشه .طرف می خواهد نماینده مجلس بشه وامدار اینها میشه و گاها اونها می آیند معاونان وزیر را در بخش های اقتصادی مشخص می کنند.
حال باید دید آیا وزیر جهاد کشاورزی از دیدگاه ها و اظهارات مدیران و منصوبانش در وزارتخانه مطلع است و با آنها هم نظر است یا اینکه با شنیدن چنین اظهارات غیر مسوولانه ای در تخریب بخشهای مختلف نظام با آن برخورد جدی می کند؟
همچنین برخی شنیده ها حاکی از آن است که مجری طرح دانه های روغنی با هزینه کردن پول هنگفت از بودجه دولت و بیت المال بین برخی از رسانه ها سعی در تخریب فعالان عرصه صنعت و تجارت دارد که اثرات آنرا در برخی نشریات کشاورزی که به صورت زنجیره ای مطالبی را منتشر کرده اند میتوان یافت و به زودی در این خصوص به صورت مفصل مطالبی عنوان خواهد شد.

کد خبر d5bfe181404147cdb59a7f53fc30de92

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • Khakbaz@gmail.com ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
  1 8
  این بنده خدا از اول هم با خشک مغزی همه را متهم میکرد. از آن دسته آدمهایی است که انتظار دارند تا همه جامعه متوقف شود نه بخورد نه بیاشامد تا ایشان به آرمانهایش برسد. بنده در نظرات و تحلیلهای ایشان اثری از کارشناسی ندیدم. طاهرا مد شده که هر کس نظر خود را کارشناسانه و نظر دیگران را غیر کارسناسی قلمداد کند.
 • Amirhosein ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
  5 0
  ايشون از جمله مديران جهادي و تواناي وزارت جهادكشاورزي هست ، در عرض دو سال و نيمي كه مجري طرح خودكفايي روغن شده، طبق اظهارات وزير (آقاي حجتي) توليد روغن ٧ برابر شده و طرح فوق العاده خوب جواب داده ، پس قاعدتا آقاي مهاجر هم متحصص قابلي هستن و هم مدير كارآمد و دلسوز. لازم است مقداري انصاف و حق را در نظرات خودمان داشته باشيم و جايي كه پيشرفت و توسعه داريم را تخريب نكنيم، البته به هر كار و اقدامي قطعا نقد و ايرادي وارد است كه حتما بايد گفته شود، به اميد پيشرفت و توسعه در همه ابعاد به خصوص در زمينه خودكفايي محصولات اساسي